Bielan: Decyzja o usunięciu Gowina była spóźniona

2021-09-06 08:15 aktualizacja: 2021-09-06, 08:17
Adam Bielan Fot. PAP/Mateusz Marek
Adam Bielan Fot. PAP/Mateusz Marek
Jarosław Gowin w ostatnich tygodniach robił bardzo wiele, żeby poparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy spadało; po jego odejściu z ZP nasze poparcie wzrosło - mówi "Polsce Times" Adam Bielan. Jego zdaniem decyzja o usunięciu z rządu Gowina była spóźniona.

Bielan był pytany w rozmowie z gazetą o to, kiedy Partia Republikańska, której jest liderem, stanie się częścią Zjednoczonej Prawicy. "Jesteśmy częścią Zjednoczonej Prawicy już teraz" - odpowiedział polityk, zaznaczając, że członkowie jego partii są członkami parlamentarnego klubu PiS i podpisali się pod Polskim ładem. "W najbliższym czasie zostanie zmieniona również umowa koalicyjna" - zapewnił Bielan. Podkreślił, że rozmawiał już na ten temat z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Dodał, że jego zdaniem decyzja o usunięciu Gowina z rządu była spóźniona.

"Po odejściu Gowina ze Zjednoczonej Prawicy nasze poparcie wzrosło, z czego bardzo się cieszymy i co wcale mnie nie zaskakuje. Gowin, zwłaszcza w ostatnich tygodniach robił bardzo wiele, żeby poparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy spadało, między innymi atakując Polski Ład, czyli program, pod którym wcześniej publicznie się podpisał" - powiedział Bielan. (PAP)