Zebrało się kierownictwo PiS, wśród tematów ucięcie tematu Polexitu

2021-09-15 11:24 aktualizacja: 2021-09-15, 14:41
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zebrało się kierownictwo ugrupowania. Wczesnym popołudniem zaplanowano spotkanie Komitetu Politycznego. Wśród tematów kwestie dotyczące koalicji oraz - jak wynika z informacji PAP - definitywne ucięcie tematu Polexitu.

O posiedzeniu kierownictwa PiS, czyli Prezydium Komitetu Politycznego mówił szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. "Naprzód będzie prezydium komitetu, tam zostanie też ustalony porządek obrad komitetu politycznego" - mówił dodając, że spotkanie będzie dotyczyło różnych spraw, także koalicyjnych. "Będziemy rozmawiać o kwestiach dotyczących koalicji i będzie też mowa oczywiście przy tej okazji o stanowiskach w rządzie" - dodał.

Według informacji PAP podczas spotkania władz PiS ma się też pojawić kwestia definitywnego ucięcia tematu Polexitu.

Prezes PiS dla PAP 

Lider PiS Jarosława Kaczyński w rozmowie z PAP podkreślił, że nie będzie żadnego Polexitu. "To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej" - zapewnił.

Zapewnił też, że rekonstrukcji rządu nie będzie, choć nie wykluczył jakichś pojedynczym zmian.

Mówił też o pomyśle podziału resortu rozwoju. "Jest zawsze kwestia rokowań. Zjednoczona Prawica to jednak koalicja, a nie jedna partia" - zaznaczył prezes PiS.

Odnosząc się do negocjacji z koalicjantami zaapelował "do poczucia rozsądku i odpowiedzialności za całość". "Na pewno w interesie wszystkich jest to, żeby ta kadencja doszła do swojego konstytucyjnego zakończenia i żeby kolejne wybory - a dzisiaj już widać, że to wcale nie jest niemożliwe - zostały wygrane. Temu służy racjonalne ułożenie rządu, także z tym elementem merytorycznym" - wskazał.

"Jakieś wyrywanie, wykorzystywanie tej sytuacji, która jest dzisiaj, jest skrajnie nieracjonalne. Może doprowadzić do bardzo niedobrych następstw, także i dla tych, którzy to będą robić. Wszyscy musimy się opanować, trzeba brać pod uwagę, kto ile ma i ile może" - powiedział szef PiS.

Autor: Rafał Białkowski