Środa ciepła i pogodna w większości kraju

2021-09-15 15:05 aktualizacja: 2021-09-15, 16:54
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Środa do zachodu słońca dla większości mieszkańców Polski będzie dniem pogodnym i ciepłym. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, na zachodzie z każdą godziną będzie coraz więcej chmur, z których będzie padał deszcz.

Zdaniem Ewy Łapińskiej, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, środa dla mieszkańców większości kraju będzie dniem ciepłym i pogodnym. Jednak z zachodu napływają już masy chłodniejszego i wilgotnego powietrza, które przyniosą ze sobą opady deszczu.

"Generalnie do zachodu słońca będzie to pogodny i słoneczny dzień, choć na zachodzie zacznie przybywać chmur. W rejonie Szczecina dzisiaj już padał przelotny deszcz i stopniowo strefa opadów będzie obejmowała coraz większy obszar kraju. Będzie ciepło. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od 20 stopni na północnym-wschodzie, przez 22-23 stopnie w centrum, do nawet 27 stopni na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim" - powiedziała Łapińska.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie i północnym zachodzie kraju będzie coraz więcej chmur, z których lokalnie może spaść do 10-15 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na południowo-wschodniej i wschodniej części Polski noc jeszcze pogodna i bez opadów.

Temperatura spadnie do 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 13 stopni na Podhalu i Lubelszczyźnie i 15 stopni w centrum. Najcieplej będzie w południowo-wschodniej Polsce, gdzie termometry wskażą do 17 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, miejscami przechodzący w umiarkowany. W zagłębieniach terenu należy spodziewać się krótkotrwałych mgieł. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

kgr/