Włoski ksiądz zatrzymany za posiadanie narkotyków. Kupił je z datków parafian

2021-09-15 15:50 aktualizacja: 2021-09-15, 18:46
 Fot. PAP/EPA/M.A.PUSHPA KUMARA Dostawca: PAP/EPA.
Fot. PAP/EPA/M.A.PUSHPA KUMARA Dostawca: PAP/EPA.
40-letni włoski ksiądz został zatrzymany za posiadanie nabytych w Holandii narkotyków na imprezy erotyczne - podały media. Duchowny kupował środki odurzające z datków parafian, które oficjalnie zbierał na cele charytatywne.

Ksiądz Francesco Spagnesi z toskańskiego miasta Prato został zatrzymany we wtorek we Włoszech. Okazało się, że duchowny przemycał w samochodzie prawie litr narkotyku GBL oraz kokainę.

Z informacji dziennika „De Telegraaf" wynika, że duchowny od dwóch lat organizował homoseksualne orgie z zażywaniem narkotyków, które kupował w Niderlandach.

„Są to informacje, których nigdy nie chcielibyśmy usłyszeć” – zareagował na doniesienia o aresztowaniu księdza jego przełożony biskup Prato Giovanni Nerbini, cytowany przez holenderską gazetę.

Biskup powiedział dziennikowi, iż ksiądz Spagnesi miał od miesięcy problemy z uzależnieniem od narkotyków i nakazał mu skontaktowanie się z psychoterapeutą. „Podejrzewałem, że jest coś nie tak z finansami parafii” – powiedział bp Nerbini. Jego zdaniem, ksiądz zawsze zapewniał, że pieniądze trafiają do potrzebujących rodzin. (PAP)