Premier: solidarne społeczeństwo przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych

2021-09-24 16:47 aktualizacja: 2021-09-24, 19:36
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Solidarne społeczeństwo to społeczeństwo, które przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych, robimy wszystko, żeby wzmocnić wsparcie osób niepełnosprawnych – powiedział w piątek w Miliczu (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu uczestniczył w uroczystym otwarciu Milickiego Centrum Wsparcia CAPITOL.

Premier zwracał uwagę, że "solidarne społeczeństwo, to społeczeństwo, które przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych". Podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie placówki.

"Pracujecie nad kompleksową, całościową opieką. Wcześniej miałem tutaj okazję być wyedukowanym w zakresie potrzeb wczesnej interwencji i wczesnej diagnozy spektrum autyzmu. To wszystko daje dużo większe szanse na bardziej prawidłowy rozwój" – podkreślił Morawiecki.

Dodał, że niezwykle ważne jest wzmacnianie wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Przypomniał, że w tym tygodniu Rada Ministrów przyjęła rozwiązanie, które zakłada zwiększenie wydatków na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) o 800 mln zł.

"Te działania powodują, że choć odrobinę możemy pomóc ludziom, którzy tak często są strasznie pokrzywdzeni przez los. (...) Solidarność polega na tym, abyśmy wykazywali się dobrym słowem, gestem czy empatią" – dodał premier.

Podziękował wszystkim osobom angażującym się w pomoc osobom z niepełnosprawnościami.(PAP)

Autorki: Karolina Kropiwiec, Ewa Bąkowska

kgr/