Niedziela pogodna i ciepła w całej Polsce

2021-09-26 16:27 aktualizacja: 2021-09-26, 19:30
Fot.  PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Niedziela na obszarze całego kraju będzie pogodna i stosunkowo ciepła - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu dnia termometry wskażą od 16 stopni C na wschodzie do 24 stopni C na południowym zachodzie i zachodzie kraju.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do końca dnia, niedziela w całym kraju będzie pogodna i ciepła, bez opadów deszczu i ze słabym wiatrem.

"Słońca dzisiaj nie powinno zabraknąć. Nieco więcej chmur może pojawić się lokalnie w pasie od Podkarpacia, przez pogranicze Pomorza i Wielkopolski, do Ziemi Lubuskiej, ale będą to chmury bez opadu deszczu i w ciągu dnia możliwe są rozpogodzenia.  Będzie stosunkowo ciepło. Na wschodzie kraju temperatura 16 stopni Celsjusza, w centrum 20-21 stopni i na południowym zachodzie i zachodzie może dojść nawet do 24 stopni" - powiedziała Tomczuk.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na przeważającej części Polski niebo będzie pogodne i bez chmur. Na południu i południowym zachodzie możliwe są okresowe zamglenia. Temperatura w nocy spadnie do 5 stopni na Suwalszczyźnie, 10 stopni w centrum i 13 stopni na południu i zachodzie kraju. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

kgr/

TEMATY: