Jolanta Janiczak sztuką "I tak nikt nie uwierzy" wygrała Finał 14. Gdyńskiej Nagrody Dramatycznej

2021-09-26 21:37 aktualizacja: 2021-09-26, 21:41
 Lauretaka 14. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej - dramaturg i dramatopisarka Jolanta Janiczak nagrodzona za sztukę "I tak nikt mi nie uwierzy". Fot.  PAP/Adam Warżawa
Lauretaka 14. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej - dramaturg i dramatopisarka Jolanta Janiczak nagrodzona za sztukę "I tak nikt mi nie uwierzy". Fot. PAP/Adam Warżawa
Finał 14. Gdyńskiej Nagrody Dramatycznej sztuką "I tak nikt mi nie uwierzy" wygrała Jolanta Janiczak - podał Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Jak poinformowała PAP w niedzielę wieczorem Marzena Szymik-Mackiewicz z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, w dniach 23-26 września 2021 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbył się, przeniesiony z maja, finał 14. edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną, najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy.

"Zwyciężyła Jolanta Janiczak sztuką "I tak nikt mi nie uwierzy" - informuje Szymik-Mackiewicz.

Pięć najlepszych, finałowych sztuk można było zobaczyć w formie inscenizowanych czytań prezentowanych przez aktorów gdyńskiego teatru.

O zwycięstwo walczyły: "Banalna Historia" Jarosława Jakubowskiego w reż. Franciszka Szumińskiego; - "I tak nikt mi nie uwierzy" Jolanty Janiczak w reż. Agaty Biziuk; "Stanisław Lem vs. Philip K.Dick" Mateusza Pakuły w reż. Pawła Świątka; "Totentanz. Czarna noc, czarna śmierć" Ishbeli Szatrawskiej w reż. Grzegorza Jaremko oraz "Schwarzcharakterki" Martyny Wawrzyniak w reż. Katarzyny Minkowskiej.

Spośród nich Kapituła w składzie: Piotr Dobrowolski (przewodniczący), Justyna Jaworska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jerzy Stuhr wyłoniła laureata.

Finałowi konkursu o GND towarzyszył R@PORT/EPIZOD/Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych.

W jego ramach zaprezentowane zostały cztery spektakle: "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk w reż. Jacka Bały (Teatr Miejski z Gdyni); "Życie intymne Jarosława" Magdy Kupryjanowicz w reż. Kuby Kowalskiego (Teatr Wybrzeże z Gdańska); "Inna dusza" na podstawie powieści Łukasza Orbitowskiego w reż. Michała Siegoczyńskiego (Teatr Polski z Bydgoszczy) oraz "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej w reż. Macieja Gorczyńskiego (Teatr Barakah z Krakowa). (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kgr/

TEMATY: