Białoruskie media o „prywatnej wizycie” w Soczi Łukaszenki i delegacji szefa pograniczników

2021-09-27 08:41 aktualizacja: 2021-09-27, 09:11
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Samolot Alaksandra Łukaszenki był w Soczi od piątku do niedzieli – podał Sputnik Białoruś. Wcześniej rosyjskie media twierdziły, że białoruski polityk udał się do Rosji z „prywatną wizytą”. Z oficjalną delegacją udał się tam natomiast szef komitetu granicznego Anatol Łapo.

Sputnik i inne media poinformowały o delegacji szefa białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego, powołując się na opublikowane rozporządzenie premiera. Oprócz tego żadnych oficjalnych informacji na temat wizyty nie podano.

Jeszcze bardziej tajemnicza była „prywatna podróż” Alaksandra Łukaszenki. Informacja o niej pojawiła się w piątek w rosyjskiej agencji RIA Nowosti. Ani służba prasowa, ani media państwowe o wizycie nie informowały. Powołując się na internetowe portale śledzenia ruchu lotniczego, media podały, że używany przez Alaksandra Łukaszenkę samolot Boeing 767 (nr rej. EW-001PB) wyleciał do Soczi w piątek i wrócił do Mińska w niedzielę.

Alaksandr Łukaszenka był w Moskwie 9 września na rozmowach z Władimirem Putinem. Było to jego piąte spotkanie z prezydentem Rosji w 2021 r. (PAP)

mmi/