Najbliższe dwa dni bardziej pochmurne, może padać

2021-09-27 16:01 aktualizacja: 2021-09-27, 18:59
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski
Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu z rejonu Islandii, z którym związane będą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże znad północno-zachodniej Rosji i Atlantyku. Przeważający obszar Polski pozostanie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji, w suchym i chłodnym powietrzu polarnym kontynentalnym, jedynie zachód kraju będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w wilgotniejszym i cieplejszym powietrzu polarnym morskim napływającym z południowego zachodu. Na zachodzie Polski zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

We wtorek na zachodzie i południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 st. C na Suwalszczyźnie i w regionach podgórskich Karpat, około 17 st. C w centrum, do 20 st. C lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie kraju skręcający na północno-zachodni.

W nocy na zachodzie i północy kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami ma zachodzie i południowym zachodzie kraju oraz w dolinach górskich mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 7 st. C w centrum, do 10 st. C, 13 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W środę na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Na północnym zachodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 st. C na północnym wschodzie, 16 st. C, 18 st. C na przeważającym obszarze, do 19 st. C lokalnie na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy oraz na wschodzie kraju okresami porywisty, przeważnie południowo-wschodni, jedynie na południowym zachodzie południowy.

Pogoda w Warszawie

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 9 st. C. Wiatr słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-wschodni.

W środę w stolicy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna około 17 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

js/