Premier: OSP to nie skansen, to żywa tkanka społeczności lokalnych

2021-09-27 19:23 aktualizacja: 2021-09-27, 20:50
Premier Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Premier Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Ochotnicza Straż Pożarna to nie skansen, to żywa tkanka społeczności lokalnych; druhny i druhowie to elita lokalnych społeczności - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas gali programu "Orlen dla strażaków" w Warszawie. Podkreślał, że wkrótce strażacy z OSP otrzymają na mocy ustawy ulgi i dodatki.

Szef rządu podkreślał w swoim wystąpieniu rolę strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

"Dla mnie druhny, druhowie, strażacy to elita lokalnych społeczności. To wspaniali reprezentanci, którzy nie tylko godnie reprezentują tradycję ponad 100-letnią, ale to także ci, którzy dzisiaj budują lokalną tkankę, spoistość, całość, jedność, integralność w ramach gmin, wsi, sołectwa, powiatu" - mówił Morawiecki.

Premier dziękował strażakom za zaangażowanie i budowę lokalnych społeczności.

"Ochotnicza Straż Pożarna to nie jest skansen, to żywa tkanka społeczności lokalnych" - stwierdził szef rządu.

Przypomniał, że procedowany jest projekt ustawy o OSP, która będzie zawierać ulgi, dodatki emerytalne dla strażaków OSP i regulacje dotyczące warunków pracy.

"Ta ustawa o OSP będzie podstawą funkcjonowania wszystkich druhów i druhen. Jestem pewien, że będzie dobrą, solidną podstawą, nie waham się powiedzieć, że fundamentem waszej pracy na kolejne dziesięciolecia" - mówił Morawiecki. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak, Michał Boroń