Znęcała się nad psem - teraz grozi jej do pięciu lat więzienia. 37-latka stanie przed sądem

2021-10-01 14:14 aktualizacja: 2021-10-01, 14:45
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 37-letniej mieszkance pow. krośnieńskiego (Lubuskie), która odpowie przed sądem za doprowadzenie swojego psa do skrajnego wychudzenia i niezapewnienie mu opieki weterynaryjnej – poinformowała w piątek Justyna Kulka z Komenda Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem 37-latce grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

W lipcu tego roku, przedstawiciel stowarzyszenia zajmującego się ochroną zwierząt zawiadomił krośnieńskich policjantów, że na jednej z posesji powiatu jest skrajnie wychudzony pies, którego interwencyjnie odebrano właścicielce.

Jak wynikało ze zgłoszenia, pies nie miał jedzenia i wody, właściwego schronienia, możliwości wybiegania się, a także nie miał zapewnionej opieki weterynaryjnej, w wyniku czego wystąpiła u niego alergiczne pchle zapalenie skóry oraz świerzbowiec.

"Po analizie zebranych materiałów policjanci, pracujący nad tą sprawą pod nadzorem prokuratora, przedstawili 37-latce zarzutu znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu" – powiedziała Kulka.(PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

dsk/