Piękny piątek. Będzie pogodnie i bez opadów

2021-10-01 15:20 aktualizacja: 2021-10-01, 16:45
Fot. PAP/Tomasz Gazel
Fot. PAP/Tomasz Gazel
Na przeważającym obszarze kraju w piątek będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie we wschodniej części Polski - więcej chmur i możliwe słabe, zanikające opady deszczu - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do końca dnia zachodnia i centralna część Polski będzie pogodna i bez opadów. Na wschodzie kraju może jeszcze popadać słaby deszcz.

"Dzisiaj mamy wyraźny podział na pogodny i cieplejszy zachód i zachmurzoną część wschodnią. Do końca dnia w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim i lubelskim spodziewamy się słabych, zanikających opadów deszczu. Na pozostałym obszarze kraju niebo będzie bezchmurne lub z niewielkim zachmurzeniem. W najcieplejszym momencie dnia najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - około 12 stopni, w centrum termometry wskażą 16-17 stopni Celsjusza, a na południowym zachodzie 18 stopni. Dosyć ciepło, bo 16 stopni, będzie także nad morzem. Wiatr będzie na ogół słaby, jedynie nad morzem chwilami może być porywisty" - powiedziała Łapińska.

W nocy z piątku na sobotę na krańcach wschodnich i nad morzem meteorolodzy spodziewają się większego zachmurzenia. Deszcz może spaść jedynie na krańcach wschodnich Podlasia, jednak jak zaznacza synoptyk IMGW, będą to raczej symboliczne opady. We wschodniej części Polski mogą wystąpić mgły ograniczające widoczność do 200-300 metrów. W nocy temperatura spadnie do około 4-5 stopni w Małopolsce i woj. świętokrzyskim oraz na Podlasiu. W centrum - od 6 do 7 stopni, na zachodzie 8 i 10 stopni Celsjusza nad morzem. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

dsk/