Lichocka: trwa atak na polską granicę. To jest bardzo poważna rozgrywka

2021-10-07 10:46 aktualizacja: 2021-10-07, 14:21
Posłanka PiS, członkini Rady Mediów Narodowych - Joanna Lichocka. Fot. PAP/Albert Zawada
Posłanka PiS, członkini Rady Mediów Narodowych - Joanna Lichocka. Fot. PAP/Albert Zawada
Trwa atak na polską granicę, trwa atak na Polskę i na Unię Europejską ze strony Kremla i Mińska; to jest bardzo poważna rozgrywka – oceniła w czwartek posłanka PiS Joanna Lichocka. To napięcie nie jest wymyślone i trzeba bardzo poważnie do tego podejść - dodała.

Lichocka pytana w czwartek w Radiu Wrocław, dlaczego w okolice polsko-białoruskiej granicy nie są dopuszczani polscy dziennikarze odparła, że takie zasady wprowadza obowiązujący tam stan wyjątkowy.

Atak na granicę to element wojny hybrydowej

„Mamy do czynienia z atakiem na tę granicę. Z jednej strony jest to element wojny hybrydowej, z drugiej gra Aleksandra Łukaszenki, żeby stosować wobec Polski i Europy pewien rodzaj szantażu. Tutaj widać wyraźnie, że reżim posługując się ludźmi, którzy chcą dostać się do Europy Zachodniej, próbuje doprowadzić do destabilizacji polskiej granicy” - mówiła posłanka PiS.

Dodała, że wprowadzenie stanu wyjątkowego i przedłużenie go o dwa miesiące jest jednym z niezbędnych elementów, żeby przeciwdziałać tej destabilizacji.

Według Lichockiej, Łukaszence zależy, aby propaganda tworzona przez reżim docierała do Polaków. „Łukaszenka ma do tego kilka ważnych tytułów w Polsce do dyspozycji. Mamy też postawę polityków opozycji, którzy również powielają tezy propagandowe Aleksandra Łukaszenki i spełniają oczekiwania tego reżimu, który cieszy się oczywiście wsparciem Kremla i Władimira Putina. To jest zatrważające jak duże wpływy Kreml i Łukaszenka mają w polskiej przestrzeni publicznej, także w polskich mediach” - mówiła posłanka.

Lichocka podkreśliła, że „trwa atak na polską granicę i trwa atak na Polskę i na Unię Europejską ze strony Kremla i Mińska”. „To jest bardzo poważna rozgrywka. To napięcie nie jest wymyślone, nie jest wydumane, tu się naprawdę dzieją bardzo poważne sprawy i trzeba bardzo poważnie do tego podejść” - mówiła.(PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

kgr/