Idzie ochłodzenie. W nocy będzie mróz

2021-10-08 14:19 aktualizacja: 2021-10-08, 16:16
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Piątek w całym kraju będzie bardzo słoneczny, lecz chłodny. W nocy z piątku na sobotę temperatura miejscami spadnie do minus pięciu stopni , a przy gruncie nawet do minus 7 - powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk IMGW.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którą przedstawił PAP synoptyk Szymon Ogórek, piątek do końca dnia w całym kraju będzie bardzo pogodny.

"Dzisiaj słońce zaświeci niemal nad całą Polską. Nieliczne chmury pojawią się na północnym zachodzie i południu kraju. Wyż, który jest odpowiedzialny za tę pogodę, ściągnął do nas masy suchego i chłodnego powietrza. Pomimo słońca, dzisiaj temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na wschodzie, do 16 stopni na Ziemi Lubuskiej i w okolicach Szczecina. Brak chmur, które utrzymują ciepło przy gruncie sprawi także, że po zachodzie słońca temperatura powietrza będzie bardzo szybko spadać" - powiedział Ogórek.

W ciągu dnia na północy kraju będzie wiał słaby wiatr. Na pozostałym obszarze kraju słaby i miejscami umiarkowany. Na południu Polski może mieć charakter porywisty i potęgujący poczucie chłodu.

W nocy z piątku na sobotę w obszarach podgórskich Karpat temperatura spadnie do około minus pięciu stopni Celjusza. Na wschodzie kraju lokalnie zapowiadane są trzy stopnie mrozu. Przy gruncie, miejscowo, możliwe są siedmiostopniowe przymrozki. Najcieplej będzie na zachodzie Polski, gdzie termometry wskażą około 4 stopni na plusie i 5 stopni na Wybrzeżu. (PAP)

PAP/Anna Zajkowska

Autor: Marek Szczepanik

mmi/