Synoptyk IMGW: niedziela słoneczna w całym kraju

2021-10-10 14:16 aktualizacja: 2021-10-10, 17:29
Fot.  PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
W niedzielę do końca dnia nad przeważającym obszarem kraju będzie bezchmurnie i bez opadów - powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 do 15 stopni Celsjusza.

Niedziela będzie nad przeważającym obszarem kraju bezchmurna. Jedynie na Wybrzeżu, w Małopolsce i w województwie śląskim zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego.

"To jeszcze będzie bardzo pogodny dzień w całym kraju. W ciągu dnia najchłodniej będzie w dolinach Karpat - około 9 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze Polski termometry dzisiaj wskażą maksymalnie od 10 do 14 stopni. Najcieplej będzie nad morzem i w rejonie Zalewu Wiślanego, gdzie spodziewamy się 15-16 stopni. Wiał będzie słaby wiatr" - powiedział Ogórek.

Noc z niedzieli na poniedziałek w większości kraju będzie bezchmurna. Najniższe prognozowane temperatury wystąpią na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, gdzie spodziewane jest pięć stopni mrozu. Na przeważającym obszarze Polski w nocy temperatura spadnie w okolice zera. Najcieplej będzie na zachodzie i na Wybrzeżu, gdzie temperatura wyniesie do pięciu stopni. Nad ranem lokalnie mogą pojawić się mgły ograniczające widoczność od stu do trzystu metrów. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Fot. PAP/Anna Zajkowska

kgr/