Kolejny zawodnik z pozytywnym wynikiem testu na covid-19. Drużyna Albanii osłabiona

2021-10-12 17:59 aktualizacja: 2021-10-12, 19:35
Warszawa, 02.09.2021. Mecz Polska - Albania. Fot. PAP/Leszek Szymański
Warszawa, 02.09.2021. Mecz Polska - Albania. Fot. PAP/Leszek Szymański
Pomocnik reprezentacji Albanii Klaus Gjasula z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie zagra w wieczornym meczu eliminacji mistrzostw świata z Polską w Tiranie - poinformowała we wtorek tamtejsza federacja. Gospodarze wystąpią bez wielu czołowych piłkarzy.

Gjasula, jak podała albańska federacja na swojej stronie, miał objawy zakażenia koronawirusem i natychmiast został wykonany test, który wykazał wynik pozytywny.

"W tych warunkach, w oparciu o protokół sanitarny, cały zespół oraz personel techniczny ponownie wykonali test i wszyscy byli negatywni" - dodano.

Dzień wcześniej poinformowano o pozytywnym wyniku Sokola Cikalleshiego, który we wrześniowym meczu w Warszawie (4:1 dla Polski) strzelił jedynego gola dla reprezentacji swojego kraju.

Albańczycy zagrają więc w Tiranie mocno osłabieni. Oprócz wymienionych piłkarzy trener Edoardo Reja nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Berata Djimsitiego (lidera defensywy, podstawowego piłkarza Atalanty Bergamo) i Bekima Balaja oraz zawieszonego za kartki Endriego Cekiciego.

Spotkanie w Tiranie rozpocznie się o godz. 20.45.

Po siedmiu kolejkach w grupie I kwalifikacji do mundialu prowadzi Anglia - 19 punktów, przed Albanią - 15 i Polską - 14. Bezpośredni awans wywalczy zwycięzca grupy, a drużyna z drugiego miejsca zagra w barażach. (PAP)

dsk/