Środa będzie chłodna i deszczowa. Temperatury w kraju od 4 do 12 stopni

2021-10-12 19:31 aktualizacja: 2021-10-13, 07:37
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
W środę na terenie Polski lokalnie spodziewane są przelotne opady deszczu, z większą ilością rozpogodzeń - powiedział PAP Michał Ogrodnik, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę należy spodziewać się przelotnych opadów, choć niezbyt intensywnych. Będzie więcej rozpogodzeń.

"Najwięcej deszczu spadnie w okolicach Gdańska, gdzie na metr kwadratowy może spaść do 10 litrów. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, które maksymalnie wyniosą 5 litrów na metr kwadratowy. Na Podhalu będą to opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach spodziewamy się śniegu, który ze względu na ujemną temperaturę, może dać w efekcie do pięciu centymetrów przyrostu pokrywy śnieżnej" - powiedział Ogrodnik.

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podhalu, 6 stopni w Bieszczadach, 8 w Małopolsce i na Podkarpaciu, do 11 stopni w centrum oraz w Wielkopolsce. Najcieplejszym miejscem będzie Nizina Szczecińska, gdzie termometry wskażą do 12 stopni. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany i porywisty.(PAP)

Autor: Marek Szczepanik

dsk/