Czwartek pochmurny z opadami deszczu. Tremometry pokażą od 9 do 13 stopni

2021-10-14 06:11 aktualizacja: 2021-10-14, 10:58
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
W czwartek od zachodu na wschód przesuwać się będzie front atmosferyczny z towarzyszącymi opadami deszczu - powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 9 do 13 stopni Celsjusza.

W czwartek od zachodu nad Polskę będzie wchodził ciepły front atmosferyczny. W ciągu dnia obejmie zachodnią połowę kraju, dzieląc Polskę na pochmurny zachód i pogodny wschód.

"Do zachodu słońca front z dużym zachmurzeniem i opadami deszczu oraz mżawkami będzie obecny na zachodniej połowie kraju. We wschodniej, a szczególnie na południowym wschodzie Polski, będzie jeszcze pogodnie. Niestety, choć jest to front ciepły, to nie należy oczekiwać jakiegoś odczuwalnego wzrostu temperatur. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od około 9 stopni Celsjusza na wschodniej ścianie, przez 11 stopni na przeważającym obszarze kraju, po 13 stopni w okolicach Zalewu Szczecińskiego" - powiedział Ogórek.

W nocy z czwartku na piątek front nadal będzie przesuwał się na wschód. W całym kraju będą możliwe opady deszczu, najmniejsze na krańcach południowo-wschodnich, gdzie noc w pierwszej połowie może być jeszcze pogodna. Temperatura spadnie do 1-3 stopni Celsjusza przy wschodnich krańcach kraju, 6 stopni w centrum i 10-11 stopni na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, na zachodzie porywisty, osiągający do 60 km/h. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

dsk/