Na wschodzie pogodnie. Zachód kraju pochmurny i deszczowy

2021-10-14 14:33 aktualizacja: 2021-10-14, 16:49
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Do końca dnia Polska będzie podzielona na suchy i pogodny wschód oraz pochmurny i deszczowy zachód - powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Maksymalna temperatura w ciągu dnia od 9 do 13 st. C.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek front cieplejszego powietrza ze strefą opadów będzie stopniowo przesuwał się nad Polską w kierunku wschodnim.

"Do końca dnia Polska będzie podzielona na dwie strefy. Na wschodzie będzie sucho i przeważnie pogodnie, natomiast na zachodzie Polski zachmurzy się i spodziewane są miejscowe, przelotne opady deszczu dochodzące do pięciu milimetrów. Strefa słabych opadów, po przejściu której na zachodzie zaczną pojawiać się przejaśnienia, będzie przemieszczała się w kierunku wschodnim. Pod koniec dnia południowy wschód kraju powinien być nadal suchy, a na północnym zachodzie i zachodzie powinno się już przejaśniać" - powiedział Ogórek.

Temperatura maksymalna  w ciągu dnia wyniesie od 9 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 10-11 stopni na przeważającym obszarze, do około 13 st. C na północnym zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W nocy najchłodniej będzie na krańcach południowo-wschodnich, gdzie temperatura spadnie do 1 stopnia, a przy gruncie możliwe są minus 2 stopnie. Na pozostałym obszarze z poniedziałku na wtorek prognozuje się temperatury od 4 st. C na wschodzie, w centrum 6 st. C, do 10-11 stopni na zachodzie i północnym zachodzie. Będzie wiał przeważnie słaby wiatr, miejscami może być umiarkowany, a na Pomorzu porywisty, wiejący z prędkością do 60 km/h. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

PAP/