Ciało kobiety zaginionej podczas powodzi na zachodzie Niemiec zostało znalezione w Rotterdamie

2021-10-15 16:10 aktualizacja: 2021-10-15, 16:09
Powódź w Niemczech. Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Powódź w Niemczech. Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
W Rotterdamie w Holandii znaleziono zwłoki kobiety z doliny rzeki Ahr w Nadrenii-Palatynacie, która zaginęła podczas powodzi na zachodzie Niemiec w lipcu tego roku. Rzeka Ren poniosła ciało na odległość ponad 300 km - informuje w piątek dziennik "Bild".

Ciało zostało znalezione już kilka tygodni temu - poinformował w piątek rzecznik policji w Koblencji, odpowiedzialnej za dolinę rzeki Ahr.

Jednak dopiero pod koniec września śledczym udało się zidentyfikować kobietę dzięki badaniom DNA - analiza wymagała czasu.

Liczba osób zaginionych w wyniku powodzi w Nadrenii-Palatynacie spadła tym samym do dwóch, natomiast liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 134 - informuje "Bild"

Obfite opady deszczu w połowie lipca spowodowały katastrofalne powodzie na rzekach w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec. Wiele miejscowości, zwłaszcza w dolinie rzeki Ahr, zostało zniszczonych. W Nadrenii-Palatynacie 134 osoby straciły życie w związku z powodziami. W Nadrenii Północnej-Westfalii odnotowano 48 zgonów związanych z powodzią.

z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)