Do końca dnia będzie pochmurno i chłodno. W nocy duże zachmurzenie

2021-10-17 15:29 aktualizacja: 2021-10-17, 18:29
Fot. PAP/Michał Zieliński
Fot. PAP/Michał Zieliński
Niedziela do końca dnia w przeważającej części kraju będzie pochmurna, z temperaturą maksymalną od 10 do 13 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Magdalena Muszyńska-Karbowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę do końca dnia IMGW przewiduje w przeważającej części kraju zachmurzenie całkowite i duże. Jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

"W niedzielę  słońce spoza chmur wyjrzy na południowym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurnie, a na północy spodziewane są przelotne opady deszczu. W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza będzie wyrównana i wyniesie od 10 do 13 stopni Celsjusza w większości kraju. Nieco chłodniej, od 7 do 10 stopni. będzie na terenach podgórskich" - powiedziała Muszyńska-Karbowska.

Najbliższej  nocy zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie i południu kraju możliwe są większe przejaśnienia. Niemal w całej Polsce możliwe są słabe opady deszczu. Zdaniem synoptyków bezdeszczowo będzie jedynie na południowym wschodzie. Silne zamglenia mogą wystąpić na Pomorzu Zachodnim, a w rejonach podgórskich mgły ograniczające widoczność do trzystu metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni na wschodzie, przez  6-7 na przeważającym obszarze kraju, do 9 stopni na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich prognozowane są temperatury od minus jeden do trzech stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.  Na południu będzie wiatr słaby z kierunków zmiennych. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

mmi/