Strzelanina na stanowym uniwersytecie w Luizjanie. Jedna osoba nie żyje

2021-10-17 21:54 aktualizacja: 2021-10-18, 11:32
Fot. PAP/EPA/DAN ANDERSON
Fot. PAP/EPA/DAN ANDERSON
Jedna osoba zginęła a siedem zostało rannych w rezultacie niedzielnej strzelaniny na uniwersytecie stanowym Grambling, w Luizjanie - poinformowały władze uczelni. Był to już drugi tego rodzaju incydent na tej uczelni w ciągu zaledwie czterech dni.

Okoliczności i przyczyny wybuchu strzelaniny pozostają niejasne. Wiadomo jedynie, że doszło do niej wcześnie rano.

Jak poinformowały władze jedna z osób rannych jest studentem. Ofiara śmiertelna i pozostali ranni to osoby z zewnątrz. Władze uczelni odwołały zajęcia w poniedziałek i wtorek i zarządziły godzinę policyjną od 21.30 do 6 rano.

Zapowiedziano wzmocnienie środków bezpieczeństwa na terenie kampusu.

"W czasie incydentu impreza powitalna była w toku w McCall Dining Center. Wszystkie obecne tam osoby schroniły się na miejscu i zostały zwolnione, gdy tylko policja uniwersytecka wydała na to zgodę” – cytuje CNN podaną w e-mailu wypowiedź rzeczniczki.

Zgodnie z postem na Twitterze uniwersytet, zlokalizowany ok. 100 km na wschód od Shreveport, odwołał wszystkie imprezy powitalne w niedzielę. Nie będzie także zajęć na uczelni w poniedziałek.

Lokalna telewizja 4 WWWL poinformowała, że wszystkim pracownikom i studentom GSU zapewniono pomoc psychologa.

"Nasza społeczność w kampusie pracowała niestrudzenie, aby nasi studenci i inni byli bezpieczni. (…) Jednak z całym naszym planowaniem i koordynacją z naszymi lokalnymi, parafialnymi, regionalnymi i stanowymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa, wciąż znajdujemy się w żałobie po stracie życia i obrażeniach, czego w naszym kraju doświadcza zbyt wiele społeczności. Dlaczego ktoś miałby przyjść na kampus naszego drogiego Ole Grambling” i strzelać do niewinnych ludzi? – zastanawiał się rektor Rick Gallot.

Jak przypomniała NBC News policja stanowa w Luizjanie prowadzi jednocześnie śledztwo w sprawie strzelaniny na uniwersytecie, która miała miejsce w miniony czwartek. W incydencie bez udziału studentów zmarła jedna osoba, a druga, 16-latek, doznała obrażeń.

Nie jest jasne, czy obydwa wydarzenia są ze sobą powiązane. (PAP)

Autro: Andrzej Dobrowolski

dsk/ja/

TEMATY: