Przelotne opady i mżawki. W nocy temperatura może spaść do minus 2 stopni Celsjusza

2021-10-18 14:21 aktualizacja: 2021-10-18, 16:47
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Do końca dnia poniedziałek będzie pochmurny. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na południowym zachodzie i południowym wschodzie będą przelotne opady deszczu i mżawki.

Według prognozy przedstawionej PAP przez Małgorzatę Tomczuk z IMGW, poniedziałek do zachodu słońca nad większością kraju będzie pochmurny. Na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy południowo-wschodniej Polski.

"Na południowym zachodzie od rana pojawiają się przelotne opady deszczu i mżawki. Ten stan powinien utrzymać się do końca dnia. Na południowym wschodzie będzie pogodniej, jednak i tam możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie dzisiaj od 6 do 10 stopni. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany" - powiedziała Tomczuk.

Najbliższej nocy na północnym wschodzie Polski przewidywane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Tam też spodziewane są mgły ograniczające widoczność do 200 metrów i spadki temperatur od zera do minus 2 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju temperatura wyniesie od 5 do 8 stopni.  W pasie od Pomorza, przez centrum, do Podkarpacia wystąpią słabe opady deszczu. Południowy zachód kraju bez opadów, z możliwymi mgłami ograniczającymi widoczność do około 200 metrów. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

PAP/