W finale ligi Runmageddonu 2021 wzięło udział około 2 tysięcy zawodników

2021-10-18 17:40 aktualizacja: 2021-10-18, 17:38
W Lesku (woj. podkarpackie) w niedzielę odbył się finał ligi Runmageddon. W imprezie udział wzięło ok. 2 tys. zawodników, którzy do wyboru mieli dystans 6 km i 21 km trasy z różnorakimi przeszkodami.

Jak poinformował PAP Dawid Lipka z urzędu miasta w Lesku, miasto gościło to wydarzenie już drugi rok z rzędu.

"Ten cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie był niebywałą formą promocji gminy i Podkarpacia w skali ogólnopolskiej. Rok temu wydarzenie przyciągnęło do nas niemal 1,4 tys. sportowców, mimo obostrzeń związanych z COVID-19. Przyczyniło się ono tym samym do wydłużenia sezonu turystycznego" – dodał.

Tegoroczne wydarzenie odbywało się w sobotę i niedzielę i był to finał ligi Runmageddonu 2021, w ramach którego zorganizowane zostały też Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych na długim i krótkim dystansie, czyli 6 km i 21 km.

Jak tłumaczy Lipka, Runmageddon to impreza dla ludzi z charakterem. "Ludzi, którzy są twardzi, nie boją się potu, bólu i łez. Na trasie było błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki i okopy" – zaznaczył.

Urząd miasta w Lesku był jednym ze współorganizatorów wydarzenia. Lipka dodał, że przy organizacji pomogło również wielu przedsiębiorców. Głównym organizatorem była firma Extreme Events. (PAP)

autor: Wojciech Huk