Fogiel: Polska jest równoprawnym członkiem wspólnoty i jej głos liczy się tak samo jak innych

2021-10-19 11:17 aktualizacja: 2021-10-19, 11:28
Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel Fot. PAP/Piotr Polak
Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel Fot. PAP/Piotr Polak
Polska jest równoprawnym członkiem wspólnoty i jej głos liczy się tak samo jak innych - napisał o debacie w Parlamencie Europejskim wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odpowiadając na wpis szefa klubu KO Borysa Budki o tym, że polski premier ma "niepowtarzalną szansę, by nic nie mówić".

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbywa się debata zainicjowana po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Bierze w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Debatę w mediach społecznościowych skomentował szef klubu KO Borys Budka. " Premier Morawiecki ma dziś niepowtarzalną szansę, by po prostu… nic nie mówić. #Polexit" - napisał na Twitterze.

Fogiel odpowiedział na Twitterze politykowi KO. "Jeśli przez lata taka była strategia PO - nic nie mówić, grzecznie słuchać, to wiele wyjaśnia. A jednak warto odrzucić kompleksy i w końcu zrozumieć, że Polska jest równoprawnym członkiem wspólnoty i jej głos liczy się tak samo, jak innych" - napisał wicerzecznik PiS. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski