W Rosji najwięcej zgonów od początku pandemii. 1015 osób zmarło w ciągu doby

2021-10-19 12:14 aktualizacja: 2021-10-19, 14:14
Fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
1015 osób zmarło w Rosji na Covid-19 w ciągu minionej doby; jest to najwyższy wskaźnik zgonów w ciągu doby od początku pandemii. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od wybuchu epidemii zwiększyła się tym samym do 225 325 osób.

Od poniedziałku zarejestrowano w Rosji 33 740 nowych zachorowań, nieco mniej niż dzień wcześniej, gdy było ich ponad 34 tys. Nowe dane podał we wtorek sztab rządowy.

Wobec rosnącej liczby zakażeń minister zdrowia Michaił Muraszko wezwał lekarzy, którzy na początku pandemii przeszli na emeryturę, by wrócili do pracy. Władze regionów Rosji rozpoczęły już nabór medyków-emerytów do pracy.

Poszczególne regiony przywracają ograniczenia przeciwepidemiczne. W Petersburgu, drugim co do wielkości mieście Rosji, od 1 listopada wprowadzone zostaną specjalne kody elektroniczne (kody QR), świadczące o zaszczepieniu bądź negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Kody trzeba będzie przedstawić przy wejściu do teatru, kina, muzeum, klubu fitness i basenu. Od 1 grudnia kody będą niezbędne również w restauracjach i kawiarniach.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

io/