Noc pogodna i mglista. Niemal w całym kraju możliwe przygruntowe przymrozki

2021-10-24 16:27 aktualizacja: 2021-10-25, 07:55
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna i z dużą ilością słońca - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu dnia termometry wskażą od 6 do 12 stopni Celsjusza.

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Ewę Łapińską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska znajduje się pod wpływem wyżu, którego centrum jest nad Austrią. Do kraju z północy napływa chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

"Dzisiaj na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Miejscami tylko możliwe będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W pasie od Kujaw, przez Mazowsze po woj. świętokrzyskie możliwe są mgły, które w Polsce centralnej mogą się utrzymywać do zachodu słońca. Temperatura maksymalna powietrza w dzień wyniesie od 6 stopni Celsjusza w centrum, 8 stopni na wschodzie i 12 na zachodzie kraju" - powiedziała Łapińska.

Dzisiejszej nocy nad krajem będą jeszcze zalegały masy arktycznego powietrza. Z tego powodu noc będzie pogodna, mroźna i mglista. Temperatura spadnie do zera, minus 2-3 stopni na krańcach wschodnich oraz miejscami na Śląsku.  W centrum kraju prognozowana temperatura to około 1-2 st. na plusie. Na zachodzie zapowiadane są 2 stopnie, a nad samym morzem od 3 do 5 st. C. Niemal w całym kraju możliwe są przygruntowe przymrozki do minus dwóch stopni. Miejscami mgły mogą osadzać szadź.(PAP)

Autor: Marek Szczepanik