10 miliardów zł na rozwój służb. Mariusz Kamiński: to wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków

2021-10-27 14:04 aktualizacja: 2021-10-27, 14:57
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (P) oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk (L) Fot. PAP/Radek Pietruszka
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (P) oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk (L) Fot. PAP/Radek Pietruszka
Ustawa modernizacyjna to wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków i realne wzmocnienie naszych służb; w latach 2022-2025 w ramach programu modernizacji na rozwój służb mundurowych przeznaczymy ok. 10 mld złotych - poinformował w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kamiński na środowej konferencji prasowej z udziałem komendantów głównych formacji podległych MSWiA przedstawiał założenia "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025". Zgodnie z zapowiedziami budżet nowej ustawy modernizacyjnej na cztery lata ma wynieść 10 mld 30 mln złotych.

Szef MSWiA podkreślił na konferencji, że ta ustawa jest niezwykle ważna. "Tak naprawdę jest to wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków, realne wzmocnienie naszych służb. Służb odpowiedzialnych za tak naprawdę losy naszych obywateli w sytuacjach trudnych" - powiedział.

Działania służb, jak mówił, muszą być skuteczne. "Dlatego też ta ustawa modernizacyjna, czyli taki strumień pieniędzy, który w najbliższych latach popłynie do naszych służb, jest dla mnie jako ministra spraw wewnętrznych wielką radością" - dodał.

Jak wskazał, przez cztery lata w ramach programu, 10 mld złotych zostanie przeznaczonych na modernizację i rozwój służb.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Bartłomiej Figaj

dsk/