Migranci biorą udział w odprawie z białoruskim propagandystą

2021-11-09 13:31 aktualizacja: 2021-11-09, 16:47
Fot/Twitter/Terytorialsi
Fot/Twitter/Terytorialsi
Wojska Obrony Terytorialnej opublikowały zdjęcie grupy osób po białoruskiej stronie granicy. "Odprawa mężczyzn - migrantów z białoruskim propagandystą" - poinformował rzecznik WOT płk. Marek Pietrzak.

"płk Marek Pietrzak - Rzecznik WOT: Odprawa mężczyzn - migrantów z białoruskim propagandystą. Nic na granicy nie dzieje się bez udziału i aprobaty białoruskich służb" - napisały we wtorek na Twitterze Wojska Obrony Terytorialnej.

Do wpisu dołączono zdjęcie, na którym widać grupę młodych mężczyzn zgromadzonych w kółku.

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, którzy planują przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Migranci są w okolicy Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował tego dnia po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Pilnują ich służby białoruskie.

W BBN w poniedziałek po południu odbyła się - zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę - narada nt. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej w poniedziałek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbył się sztab kryzysowy, który omawiał obecną sytuację na polsko-białoruskiej granicy z udziałem m.in. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz szefów MSWiA, MSZ i MON.

We wtorek o godz. 16 zbiera się Sejm; posłowie wysłuchają informacji rządu informacji o sytuacji na granicy Polski z Białorusią. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

io/