Szef MSWiA podziękował organizatorom i uczestnikom Marszu Niepodległości za godne zachowanie

2021-11-11 20:59 aktualizacja: 2021-11-11, 22:01
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Szef MSWiA Mariusz Kamiński w czwartek wieczorem podziękował policji za profesjonalne zabezpieczenie Marszu Niepodległości, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie. "To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski" - podkreślił.

"To był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii. Dziękuję Polskiej Policji za jego profesjonalne zabezpieczenie, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie" - napisał na Twitterze Kamiński. "To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski, wymagającym od nas szczególnej odpowiedzialności" - wskazał szef MSWiA.

Także rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji dotyczącej zabezpieczenia uroczystości 11 listopada, w tym Marszu Niepodległości, mówił że "dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat". "Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji" – przekazał mediom.

Marsz Niepodległości przeszedł w czwartek z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu PGE Narodowego, gdzie się zakończył. Marsz Niepodległości był największym zgromadzeniem w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za organizację marszu odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić jego legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów. Hasłem tegorocznego marsz było "Niepodległość nie na sprzedaż". (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

dsk/