Świąteczny Stół Pajacyka - jedząc 2 grudnia w restauracji wesprzemy PAH

2017-12-01, 10:56 aktualizacja: 2018-09-26, 19:18
Warszawa, 16.01.2015 Wyżywienie w przedszkolu. soa  Archiwum PAP/Bartłomiej Zborowski
Warszawa, 16.01.2015 Wyżywienie w przedszkolu. soa Archiwum PAP/Bartłomiej Zborowski
Zjadając w sobotę posiłek lub pijąc kawę w jednej z ponad 750 restauracji i kawiarni w kraju, będzie można pomóc potrzebującym; lokale biorące udział w akcji charytatywnej przekażą 10 proc. obrotu na rzecz dzieci - podopiecznych Polskiej Akcji Humanitarnej.

Środki dla PAH będą zbierane w ramach akcji "Świąteczny stół Pajacyka" już po raz szesnasty. W jednodniowym przedsięwzięciu uczestniczyć będą restauracje, kawiarnie, cukiernie, pizzerie, pierogarnie i bary z całej Polski – łącznie 759 miejsc.

W ramach programu "Pajacyk" PAH finansuje posiłki dla dzieci, które z różnych przyczyn nie są objęte dożywianiem, choć takiego wsparcia potrzebują. Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym są przekazywane środki finansowe na ten cel. Dożywianie jest prowadzone w czasie roku szkolnego na terenie całego kraju.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 589 lokali gastronomicznych, które przekazały ponad 120 tys. zł, za które PAH ufundowała ponad 30 tys. posiłków dla dzieci.

"Świąteczny Stół Pajacyka cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku mamy szansę pobić kolejny rekord, do akcji zgłosiło się 759 miejsc z całej Polski! Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się zapewnić jeszcze więcej pełnowartościowych posiłków dla dzieci" – mówi koordynator akcji Michał Serwiński.

Lista miejsc biorących udział w akcji znajduje się na stronie www.pajacyk.pl (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz–Dyl

ktl/ malk/