Kuriozalne oskarżenia Rosji wobec Zachodu o eksperymenty biologiczne na Ukraińcach. "Tak działa rosyjska propaganda"

2022-05-26 14:20 aktualizacja: 2022-05-26, 20:41
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Rosyjska propaganda nie ustaje w kuriozalnych oskarżeniach wobec Zachodu - wskazał w czwartek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Tym razem Ministerstwo Obrony Rosji znalazło "dowody" na zaangażowanie Pentagonu w eksperymenty biologiczne na obywatelach Ukrainy - dodał.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn na Twitterze ocenił działania rosyjskiej propagandy, która - zdaniem rzecznika - nie ustaje w kuriozalnych oskarżeniach wobec Zachodu. "Tym razem Ministerstwo Obrony FR znalazło dowody na zaangażowanie Pentagonu w eksperymenty biologiczne na obywatelach Ukrainy (pacjenci szpitala psychiatrycznego z okolic Charkowa)" - zaznaczył Żaryn.

"Rewelacje ogłosił kilka dni temu Igor Kiriłłow – naczelny dowódca wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej SZ Rosji, który uważa, że w procederze współuczestniczyła Polska, prowadząc badania dot. wirusa wścieklizny, oraz Niemcy" - stwierdził Żaryn. Zaznaczył, że według rosyjskiej propagandy na terenie Ukrainy, "miała istnieć sieć laboratoriów biologicznych działających dla USA". "Według rosyjskiej propagandy, producenci szczepionek na COVID-19 (Pfizer i Moderna) również zaangażowali się w działania wojskowe i biologiczne na Ukrainie" - zaznaczył Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn uważa, że "ustalenia" rosyjskiego resortu wpisują się w narrację Kremla, według której "operacja specjalna na Ukrainie (tak Kreml nazywa inwazję na UA) była koniecznością m.in. ze względu na potrzebę zlikwidowania tajnych laboratoriów wytwarzających broń biologiczną przeciwko Rosji".

24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. W czwartek mija 92. doba wojny.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

kgr/