Szydło: największe wyzwanie w 2018 r. - musimy wspólnie myśleć o przyszłości ojczyzny

2018-02-05, 16:20 aktualizacja: 2018-10-05, 21:37
Nowe Miasto nad Pilicą (woj. mazowieckie), 05.02.2018. Wicepremier Beata Szydło (C) i marszałek Senatu Stanisław Karczewski (P) podczas otwarcia trzech pracowni w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą, 5 bm. W szpitalu zaczną działać nowe pracownie rentgenowska, endoskopowa i USG, których wyposażenie kosztowało 1,9 miliona złotych. (nlat) Fot. PAP/Piotr Polak
Nowe Miasto nad Pilicą (woj. mazowieckie), 05.02.2018. Wicepremier Beata Szydło (C) i marszałek Senatu Stanisław Karczewski (P) podczas otwarcia trzech pracowni w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą, 5 bm. W szpitalu zaczną działać nowe pracownie rentgenowska, endoskopowa i USG, których wyposażenie kosztowało 1,9 miliona złotych. (nlat) Fot. PAP/Piotr Polak
Musimy wspólnie myśleć o przyszłości naszej ojczyzny; każdy polityk powinien powziąć refleksję, że to jest ten moment, w którym musimy się jednoczyć; pokazać, że przedkładamy sprawy Polski, ponad indywidualne potrzeby. To największe wyzwanie w 2018 roku - oceniła wicepremier Beata Szydło.

"Musimy razem, wspólnie myśleć o przyszłości naszej ojczyzny" - powiedziała w poniedziałek b. premier w Nowym Mieście n. Pilicą. Wicepremier i marszałek Senatu Stanisław Karczewskim otworzyli w szpitalu rejonowym pracownie USG, endoskopową oraz rentgenowską.

"Jak to jest ważne, widać teraz, w ostatnich tygodniach, kiedy obserwujemy dyskusję, która została wywołana, kiedy jest próba podważenia faktów historycznych, ogromna dyskusja na temat bardzo trudnej, bolesnej historii z czasów drugiej wojny światowej" - podkreśliła wicepremier podczas spotkania z mieszkańcami miasta, nawiązując do toczącej się dyskusji wokół nowelizacji ustawy o IPN.

B. premier: w kwestii historii i przyszłości Polski nie powinno być podziałów

Jak mówiła, każdy polityk, na szczeblu rządowym i samorządowym, powinien "powziąć refleksję, że to jest ten moment, kiedy musimy się jednoczyć". Podkreśliła, że w kwestii historii i przyszłości Polski nie powinno być podziałów.

"W tej chwili to jest nasz największy obowiązek; byśmy potrafili w tym trudnym momencie udowodnić, pokazać, że przedkładamy sprawy Polski, naszych obywateli, ponad wszystko inne, równe ponad własne, indywidualne sprawy" - oświadczyła Szydło.

Oceniła też, że jest to największe wyzwanie, jakie stoi przed politykami w 2018 roku. Jak mówiła, w roku jubileuszu stulecia niepodległości, jest to też "test dla współczesnych Polaków". "Czy jesteśmy w stanie dorównać tym, którzy sto lat temu, mimo tego, że się różnili, potrafili wypracować konsensus i stanąć razem, budując Polskę, która dzisiaj jest naszą wspólną ojczyzną" - mówiła Szydło.

Szydło: ja sobie nie mogę wyobrazić, że jakiś polski polityk stałby przeciwko Polsce

"Dzisiaj wszyscy razem musimy stanąć i powiedzieć +bronimy Polski i bronimy prawdy o Polsce+. To jest nasz obowiązek i mam nadzieję, że go wszyscy zdadzą" - apelowała.

Zaznaczyła, że nie jest to jeszcze spotkanie w ramach kampanii przed wyborami samorządowymi, ale już niebawem stanie przed ludźmi, by ich przekonywać, by ponownie zaufali PiS i powierzyli mandaty. "Będziemy państwa prosić o to zaufanie, i te kolejne lata, bo tego potrzebuje Polska" - mówiła wicepremier. "To jest kwestia naszej suwerenności, naszego rozwoju, naszej przyszłości" - dodała.

"Jestem w biało-czerwonej drużynie. Jestem w rządzie Mateusza Morawieckiego i jestem przekonana, że ta drużyna wygra ten mecz i będziemy walczyć w eliminacjach o kolejne zwycięstwo" - powiedziała Szydło.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Karczewski i Szydło otworzyli specjalistyczne pracownie w rejonowym szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Szydło przypominała, to jej rząd przeznaczył środki na doposażenie małych, lokalnych szpitali takich jak nowomiejski. Przypomniała, że budżet państwa przeznaczy 6 proc. PKB na finansowanie służby zdrowia. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ par/