Tajemnicza śmierć małżeństwa w Kiełpinie. Nowe informacje ze śledztwa

2022-08-10 15:21 aktualizacja: 2022-08-11, 11:32
Ciała małżeństwa znaleziono w ich domu w Kiełpinie Fot. PAP/Albert Zawada
Ciała małżeństwa znaleziono w ich domu w Kiełpinie Fot. PAP/Albert Zawada
W czwartek odbędą się sekcje zwłok małżeństwa, których ciała w znaleziono w domu jednorodzinnym w Kiełpinie (gm. Łomianki) - dowiedziała się PAP.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z PAP poinformowała w środę, że sekcja zwłok mężczyzny i kobiety, których ciała znaleziono w domu w Kiełpinie została zaplanowana na czwartek rano.

Fot. PAP/Albert Zawada

"W trakcie zleconej sekcji zostanie zabezpieczony materiał, który zostanie przekazany do poszerzonych badań toksykologicznych" - powiedziała prokurator. Podkreśliła przy tym, że śledztwo, które zostało we wtorek wszczęte w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie jest kontynuowane.

Fot. PAP/Albert Zawada

Jak zaznaczyła rzeczniczka, "postępowanie toczy się w sprawie (in rem), co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutu".

"Dotychczas wykonane zostały czynności procesowe z udziałem biegłego lekarza sądowego na miejscu zdarzenia" - informowała wcześniej rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podkreśliła, że dobro śledztwa i konieczność zabezpieczenia właściwego toku postępowania uniemożliwiają przekazanie informacji w szerszym zakresie.

Zwłoki kobiety i mężczyzny znalazł członek rodziny w poniedziałek w jednym z domów w podwarszawskim Kiełpinie. Nieoficjalnie wiadomo, że do sprawy zatrzymany został nastoletni syn małżeństwa, który aktualnie przebywa w izbie dziecka.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

mar/