Premier dla PAP: jesteśmy otwarci na budowę wspólnego interkonektora z Ukrainą

2016-09-08 11:30 aktualizacja: 2018-10-05, 17:26
Krynica-Zdrój, 07.09.2016. Premier Beata Szydło udziela wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, w trakcie drugiego dnia XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, 7 bm.  PAP © 2016 / Darek Delmanowicz
Krynica-Zdrój, 07.09.2016. Premier Beata Szydło udziela wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, w trakcie drugiego dnia XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, 7 bm. PAP © 2016 / Darek Delmanowicz
Jesteśmy otwarci na pomysł budowy wspólnego interkonektora z Ukrainą; szef ukraińskiego rządu Wołodymyr Hrojsman podniósł tę kwestię w rozmowie ze mną - poinformowała w wywiadzie dla PAP premier Beata Szydło.

Szefowa rządu rozmawiała z PAP w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówiła, jej rozmowy z premierem Ukrainy dotyczyły także wspólnych projektów infrastrukturalnych.

"Ze strony Ukrainy jest bardzo duże zainteresowanie wspólnymi projektami, a bezpieczeństwo energetyczne, gazowe jest dla nich priorytetem" - podkreśliła Szydło.

Jak zaznaczyła, Hrojsman w rozmowie z nią podniósł kwestię budowania wspólnego interkonektora. "Niewykluczone, że dojdziemy do realizacji takich celów" - oceniła szefowa rządu. "Jesteśmy bardzo otwarci, tym bardziej, że daje to naszym firmom szansę wejścia na rynek ukraiński, czym pan premier również był bardzo zainteresowany" - powiedziała Szydło.

Przypomniała, że Polskę łączy z Ukrainą "problem rozbudowy gazociągu Nord Stream". "Polska buduje koalicję państw, które sprzeciwiają się tej inwestycji, co jest również korzystne dla Ukrainy" - mówiła Szydło. (PAP)

mce/ luo/ eaw/

TEMATY: