Bochenek: premier na środę zwołała Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

2017-06-27 23:46 aktualizacja: 2018-09-26, 22:25
Warszawa, 05.06.2017. Rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek podczas konferencji prasowej w KPRM, 5 bm. (zuz/mr)  Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 05.06.2017. Rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek podczas konferencji prasowej w KPRM, 5 bm. (zuz/mr) Fot. PAP/Radek Pietruszka
Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Pojawiają się sygnały od pojedynczych firm o podejrzeniu ataku cybernetycznego - mówił PAP.

"W związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce premier @BeataSzydlo zwołała Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego jutro o g.11:00" - napisał Bochenek.

W rozmowie z PAP Bochenek dodał, że pojawiają się pewne sygnały, które spływają od pojedynczych firm o podejrzeniu ataku cybernetycznego. Poinformował też, że po posiedzeniu Zespołu odbędzie się wspólna konferencja prasowa premier oraz szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Systemy komputerowe - m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii - padły we wtorek ofiarą cyberataków. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya. (PAP)

mro/ par/