Fiat Chrysler Automobiles Poland laureatem nagrody „Orły Wprost”

2019-06-19, 13:58 aktualizacja : 2019-06-19, 14:02
FCA Polska (1)
FCA Polska (1)
Fiat Chrysler Automobiles Poland (FCA Poland) otrzymała tytuł Lidera Biznesu w tegorocznej edycji „Orły Wprost” 2019.

„Orły Wprost” to coroczne nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów międzynarodowych, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarki regionu oraz kraju. W wyborze kandydatów do nagrody jurorzy biorą pod uwagę wyniki finansowe z ostatnich trzech lat oraz sprawdzają czy firmy nie znalazły się na listach niesolidnych płatników.

W tym roku rozdanie nagród śląskich Orłów zdominowała branża motoryzacyjna, a na jej czele stanęła firma FCA Poland, jeden z największych eksporterów w Polsce. Nagrodę „Lidera Biznesu” odebrał Sławomir Bekier, członek Zarządu oraz dyrektor finansowy i administracji.

„Bardzo się cieszę, że FCA Poland, została nagrodzona w tegorocznej edycji „Orły Wprost”. Nagroda ta wkomponowuje się w jubileusz 120-lecia marki Fiat oraz w jubileusz 100-lecia założenia firmy Polski Fiat, który będziemy obchodzić w 2020 roku. Jest mi niezmiernie miło, że otrzymaliśmy tę nagrodę na Śląsku, w miejscu, gdzie koncentruje się nasza działalność, gdzie znajdują się nasze zakłady produkcyjne i gdzie powstają uznane produkty – Fiat 500 i Lancia Y” - powiedział Sławomir Bekier.

FCA Poland w ubiegłym roku wyprodukowała 259 tys. samochodów: Fiatów 500, Abarth 500 oraz Lancii Y. Spółka zatrudnia ponad 3 tys. osób, a w 2018 roku zajęła 17. miejsce w rankingu Lista 500 Rzeczpospolitej.

Wśród wyróżnionych na Śląsku znalazły się także takie firmy jak: Węglokoks, Eko-Okna, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, IT Kontrakt, PPHU Maxpol, Tree Nuts, Alex-Pol, Opel, Fico Mirrors.

Źródło informacji: FCA Polska