Koncepcyjny samochód Alfa Romeo Tonale zwycięzcą w konkursie Readers’ Choice brytyjskiego magazynu Auto Express

2019-07-12, 15:40 aktualizacja : 2019-07-12, 15:41
FCA Polska (1)
FCA Polska (1)
Koncepcyjny model Alfa Romeo Tonale został nagrodzony tytułem „Readers’ Choice Design Award” w prestiżowym brytyjskim konkursie Auto Express Awards 2019, zaledwie kilka dni po tym, jak zachwycił publiczność swoim debiutem w Wielkiej Brytanii podczas Goodwood Festival of Speed.

Tytuł został przyznany przez czytelników magazynu Auto Express, dzięki czemu wyróżnienie to ma wyjątkowy charakter dla zespołu projektantów Centro Stile FCA w Turynie.

„Nie powinno dziwić, że Alfa Romeo zajęła pierwsze miejsce w naszym konkursie w kategorii designu. Bowiem marka może poszczycić się ponad 100-letnim doświadczeniem w tworzeniu jednych z najpiękniejszych samochodów na świecie. Tonale to z pewnością jeden z największych sukcesów Alfy Romeo i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ten koncepcyjny samochód zmieni się w model w produkcji seryjnej”, powiedział Steve Fowler, redaktor naczelny magazynu Auto Express.

„Tonale to niezwykle ważny samochód koncepcyjny dla Alfy Romeo, gdyż jest to pierwszy model z napędem hybrydowym typu plug-in w ofercie i dlatego musi być zarówno funkcjonalny, jak i piękny”, powiedział Scott Krugger, Szef Działu Designu Alfy Romeo.

„To wielki zaszczyt odebrać nagrodę przyznaną przez czytelników Auto Express. To fantastyczne, że prawdziwi entuzjaści motoryzacji wybrali Alfę Tonale. Cały zespół projektantów jest zachwycony, że nowy samochód koncepcyjny został już tak doceniony”, dodał Krugger.

Źródło informacji: FCA Polska