Global e-Mobility Forum we wrześniu w Warszawie

2019-08-22, 10:48
COP24
COP24
19 września w Warszawie odbędzie się Global e-Mobility Forum, organizowane przez polską Prezydencję COP24. Będzie ono pierwszym w Polsce wydarzeniem dedykowanym elektromobilności, realizowanym na taką skalę.

Podczas ubiegłorocznego szczytu klimatycznego ONZ Prezydencja COP24 przedstawiła deklarację „Driving Change Together - Katowice Partnership for Electromobility”, która została przyjęta łącznie przez ponad 2500 podmiotów – kilkadziesiąt państw, regionów, miast i organizacji międzynarodowych. Swoim zasięgiem objęła ponad połowę światowej populacji. Forum jest wpisane w założenia tego partnerstwa i zostało zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas COP24.

Wideo: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/143963,,global-e-mobility-forum-we-wrzesniu-w-warszawie

Forum będzie miało charakter wydarzenia wysokiego szczebla, z uczestnikami reprezentującymi rządy, regiony i miasta, organizacje międzynarodowe i firmy oddziałują̨ce na kształt oraz tempo rozwoju globalnego rynku elektromobilności.

„Elektromobilność wymaga promowania na świecie, dlatego na Global e-Mobility Forum zaprosimy wszystkich sygnatariuszy deklaracji +Driving Change Together+, ale również kolejne podmioty, licząc, że ta idea będzie nabierać globalnego rozpędu” – powiedział podczas dzisiejszego briefingu sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka

Forum będzie się odbywać w formule okrągłego stołu oraz warsztatów i posiedzeń grup roboczych, w dużej części poświęconych praktykom, które skutecznie sprzyjały rozwojowi elektromobilności na różnych rynkach. Polska ma w tym zakresie wiele do zaprezentowania – m.in. dedykowane elektromobilności kompleksowe regulacje prawne. „Jesteśmy liderem produkcji i wdrażania autobusów elektrycznych w Europie, mamy jedne z największych w Europie systemy elektrycznego car-sharingu. W Polsce produkujemy ogniwa, akumulatory litowo-jonowe, komponenty bateryjne oraz infrastrukturę ładowania” – powiedział Michał Kurtyka. W ramach Forum zorganizowana zostanie także strefa pokazowa – będzie to ogólnodostępny dla zwiedzających obszar dla prezentacji najnowszych rozwiązań́ w zakresie elektromobilności.

Forum jest organizowane przy udziale krajowych i międzynarodowych partnerów, w tym m.in. Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Źródło informacji: Biuro Prezydencji COP24