Fiaty 500 dla usługi car sharingu w Rosji

2019-08-22, 10:57
Fiaty 500 dla usługi car sharingu w Rosji
Fiaty 500 dla usługi car sharingu w Rosji
Kultowa 500 będzie dostępna dla użytkowników Delimobil pod koniec lipca 2019 roku. Początkowo w ramach usługi car sharingu przekazanych zostanie 50 nowych samochodów. Współpraca w zakresie car sharingu to strategiczna decyzja dla FCA Russia.

Użytkownicy Delimobil - wypożyczalni aut na minuty (car sharing) - będą mogli zasiąść za kierownicami Fiatów 500 już pod koniec lipca 2019 roku.

Nieczęsto widuje się ten samochód na moskiewskich drogach, ale z pewnością na każdym robi on duże wrażenie.

Oprócz wyjątkowego wyglądu, kultowy model Fiata zapewnia doskonałą dynamikę i oszczędność paliwa. Dzięki temu, Fiat 500 jest jednym z najpopularniejszych samochodów miejskich w Europie.

W Moskwie model został zaprezentowany po raz pierwszy w dniach 13 i 14 lipca br. podczas Grand Italia Fest. Na początku strategicznej współpracy, FCA Russia dostarczy 50 nowych Fiatów 500. Samochody będą udostępnione do wypożyczania tylko w stolicy Rosji. W późniejszym czasie zostanie podjęta decyzja, czy oferta będzie rozszerzona na flotę firmową w innych rosyjskich miastach.

Powody wyboru Fiata 500 leżą przede wszystkim w trosce o przyszłych użytkowników car sharingu. Przyciągający wzrok i zapadający w pamięć Fiat 500 otrzymał 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP, co świadczy o wyjątkowej dbałości projektantów o systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego kierowcy i pasażerów.
 
„Każdy z naszych samochodów jest obecnie wynajmowany średnio 13 razy dziennie. Według naszych szacunków Fiat 500 może łatwo pobić ten rekord. Mamy nadzieję rozszerzyć naszą współpracę i będziemy dalej zastanawiać się wspólnie z FCA, jakie modele dodać do naszej floty”, powiedział CEO Delimobil, Mukhit Seidakhmetov.
 
Flota Delimobil przekracza obecnie 7500 samochodów, a ponad 2 400 000 klientów wykonuje ponad 42 000 podróży dziennie.
 
Eksperci z FCA RUS uważają, że współpraca z Delimobil jest strategiczną decyzją dla firmy. Współczesne społeczeństwo zwraca bardziej uwagę na dostęp do produktu niż na jego posiadanie, a łatwość i  elastyczność to właśnie to, czego klienci coraz częściej szukają w usługach. Udział w projekcie car sharing to dla FCA RUSSIA sposób, aby pokazać, że firma jest gotowa zaoferować swoim klientom nowe rozwiązania i śmiałe pomysły.

Delimobil

Założona w 2015 r. spółka Delimobil oferowała pierwszą usługę car sharingu w Rosji. Korzystając z najlepszych praktyk i doświadczeń europejskich firm zajmujących się transportem samochodowym, stała się ważną i istotną częścią infrastruktury transportowej. Usługa jest obecnie dostępna w 11 rosyjskich miastach: Moskwie, Sankt  Petersburgu, Samarze, Ufie, Niżnym Nowogrodzie, Jekaterynburgu, Groznym, Nowosybirsku, Krasnodzierze, Krasnojarsku i Rostowie nad Donem.

Źródło informacji: FCA Polska