Sphera realizuje nabycie thinkstep, wiodącej firmy programistycznej, w zakresie zrównoważonego rozwoju i zarządzania produktem

2019-09-16, 15:43 aktualizacja : 2019-09-16, 15:50

Chicago, 16 września 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma Sphera, międzynarodowy dostawca oprogramowania do zintegrowanego zarządzania ryzykiem i usług informacyjnych głównie w zakresie środowiskowego bezpieczeństwa i higieny pracy, ryzyka operacyjnego i zarządzania produktem, ogłosiła nabycie thinkstep, przedsiębiorstwa z siedzibą w Stuttgarcie w Niemczech zajmującego się tworzeniem oprogramowania i świadczeniem usług doradczych, zwłaszcza na polu zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i zarządzania produktem. Planowane nabycie zostało ogłoszone w lipcu i zostało zrealizowane po pozyskaniu pozwolenia niemieckiego urzędu regulacyjnego.

„Oprogramowanie w chmurze i na miejscu w firmie thinkstep, a także dane i doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju korporacji i zarządzania produktem pomagają szerzyć naszą misję utworzenia bezpieczniejszego, bardziej zrównoważonego i produktywnego świata - skomentował Paul Marushka, prezes i główny dyrektor wykonawczy w Sphera. - Nabycie thinkstep przez Sphera jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej strategii zintegrowanego zarządzania ryzykiem 4.0 przez platformę SpheraCloud przy jednoczesnym poszerzeniu międzynarodowej bazy klientów i doświadczenia. Witamy klientów i pracowników thinkstep w Sphera”.

Firma thinkstep ma w swojej ofercie trzy typy rozwiązania oprogramowania: GaBi do zrównoważonych produktów, które jest najbardziej kompleksowym narzędziem analityki cyklu życia i treści na całym świecie; SoFI do zrównoważonych korporacji oraz IMM/CPM, BOMcheck i EC4P, które używane są do zarządzania zgodnością produktów i zapewniają możliwości typu end-to-end w łańcuchu dostaw, projektowaniu produktów, produkcji i końcu życia.

„Z radością dołączamy do rodziny Sphera - skomentował Jan Poulsen, główny dyrektor wykonawczy firmy thinkstep. - Dodanie naszych rozwiązań oraz rozbudowanej bazy danych i doświadczenia w zakresie regulacji do możliwości Sphera było naturalnym krokiem i nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy”.

Warunki transakcji nie zostały opublikowane.

O Sphera

Sphera to międzynarodowy dostawca oprogramowania zintegrowanego zarządzania ryzykiem i usług informacyjnych, głównie na obszarach środowiskowego bezpieczeństwa i higieny, ryzyka operacyjnego i zarządzania produktem. Od ponad 30 lat Sphera rozwija doskonałość operacyjną przez obsługę ponad 3000 klientów i ponad milion indywidualnych użytkowników w ponad 70 krajach w celu tworzenia bezpiecznego, bardziej zrównoważonego i produktywnego świata.

O thinkstep

Firma thinkstep z siedzibą w Stuttgarcie w Niemczech umożliwia organizacjom z całego świata osiąganie zrównoważonego sukcesu. Rozwiązania oprogramowania, baz danych i usług doradczych thinkstep pomagają w osiąganiu operacyjnej doskonałości, wykorzystywaniu innowacyjnego potencjału produktów, podnoszeniu wartości marek i zapewnianiu zgodności z przepisami. 20 biur firmy na całym świecie obsługuje ponad 8000 klientów.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/588281/Sphera_Logo.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/804346/thinkstep_Logo.jpg

Źródło: Sphera

Kontakt:

Ellen Bremseth

e-mail: ebremseth@sphera.com

Źródło informacji: PR Newswire