Huawei Fusion Solar zasila wybrane obszary międzynarodowego lotniska Daxing w Pekinie

2019-10-09, 15:40 aktualizacja : 2019-10-09, 15:42
Huawei
Huawei

Pekin, 9 października 2019 r. /PRNewswire/ - Dnia 25 września otwarte zostało największe lotnisko na świecie Beijing Daxing International Airport. Podłączony do sieci energetycznej dachowy, rozproszony system fotowoltaiczny w obszarze towarowym na wschodnim pasie startowym oraz obszar odrzutowców biznesowych został pomyślnie uruchomiony we wrześniu. System ten zasila rozwój systemów fotowoltaicznych i zastosowań energii odnawialnej na polu lotnictwa cywilnego.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania fotowoltaicznego Huawei FusionSolar Smart projekt o mocy 5,61 MWp jest pionierskim zastosowaniem czystej energii w lotnictwie cywilnym. Po podłączeniu do sieci 6,1 GWh czystej energii trafi do sieci każdego roku. Równa się to 1900 tonom zaoszczędzonego węgla i eliminacji 966 ton emisji CO2 oraz 14,5 ton SO2 każdego roku.

Właściciel projektu zdecydował się na system fotowoltaiczny z wykorzystaniem rozwiązania Huawei FusionSolar Smart jako wydajne źródło ekologicznej energii na lotnisku ze względu na integrację przełomowych technologii cyfrowych i wyższego poziomu generacji, inteligentnego O&M, a także bezpiecznych i niezawodnych funkcji. Jak powszechnie wiadomo bezpieczeństwo lotniska jest priorytetem. Rozwiązanie rozproszone Huawei FusionSolar powstało z dużą dbałością o bezpieczeństwo w celu zapewnienia spokoju ducha klientów. Na przykład oparta na sztucznej inteligencji technologia Arc-Fault Circuit Interrupter (AFCI) i projekt bez bezpieczników przyczyniają się do eliminacji ryzyka pożaru. Ponadto sprzęt lotniskowy nie zostanie narażony na pomniejszą radiację elektromagnetyczną. W dodatku w wyniku zastosowania inteligentnej diagnostyki krzywej I-V rozwiązanie Huawei Smart pozwala na identyfikację zepsutych fragmentów fotowoltaicznych i odkrycie przyczyn awarii w sposób proaktywny, co gwarantuje bezpieczną, niezawodną i długoterminową generację energii.

Międzynarodowe lotnisko Daxing w Pekinie kosztowało 11,2 miliarda dolarów i zajmuje powierzchnię 1,4 miliona metrów kwadratowych. Brytyjska gazeta „The Guardian" przyznała lotnisku pierwsze miejsce pośród siedmiu nowych cudów świata. Uroczyste otwarcie lotniska było uświetnieniem powstania największego na świecie lotniska z pojedynczym terminalem, które przebija lotniska Dubai World Central i New Istanbul Airport. Ten ogromny, zintegrowany węzeł transportu lotniczego ma być zasilany energią ze źródeł odnawialnych w ponad 10% (z czego 1% to energia fotowoltaiczna) całkowitego rocznego zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też lotnisko Daxing zajmuje czołową pozycję na liście lotnisk w Chinach pod względem proporcji wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1008143/Daxing_Airport_Huawei_FusionSolar_1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1007426/Daxing_Airport_Huawei_FusionSolar_2.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1007427/Daxing_Airport_Huawei_FusionSolar_3.jpg

Źródło: Huawei

Źródło informacji: PR Newswire