CleverTap zamyka serię C inwestycji na kwotę 35 mln USD celem napędzenia międzynarodowego wzrostu

2019-10-15, 15:55 aktualizacja : 2019-10-15, 15:59
CleverTap - logo
CleverTap - logo
Tiger Global Management i Sequoia Capital India zwiększają poziom inwestycji w wiodącą platformę angażowania i utrzymania klientów firmy.

MOUNTAIN VIEW, Kalifornia, 15 października 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma CleverTap, wiodąca platforma cyklu życia i utrzymania klientów na bazie sztucznej inteligencji, ogłosiła dziś zamknięcie serii C inwestycji, która pozwoli na przyspieszenie jej działań jako globalnego lidera marketingu w aplikacjach mobilnych. Ciesząc się wzrostem na poziomie 250% w skali roku od 2015, firma CleverTap planuje wykorzystać pozyskane fundusze do rozbudowania nowego węzła inżynieryjnego w USA, dodanie usprawnionych możliwości predykcyjnych do wiodącej na rynku platformy i napędzenia agresywnej strategii ekspansji na rynku.

Serii C inwestycji w CleverTap przewodzą dotychczasowi inwestorzy Tiger Global Management i Sequoia India. Najnowsze inwestycje podnoszą poziom zewnętrznych inwestycji w CleverTap do 61 milionów dolarów od początku 2019 roku. W tym okresie wycena wartości firmy uległa podwojeniu ze 150 milionów do 385 milionów dolarów.

„Wiodące przedsiębiorstwa wiedzą, że kluczem do zwiększania przychodów z aplikacji mobilnych jest zwiększanie utrzymania klientów i podnoszenie długofalowej wartości klienta w cyklu życia – skomentował Sunil Thomas, współzałożyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy CleverTap. – Jesteśmy na wyjątkowej pozycji pozwalającej nam na zaoferowanie całościowego rozwiązania, które nie tylko zapewnia analitykę dla klientów, na podstawie której można podejmować działania, ale także wysyła odpowiednie sygnały zachęcające do zwiększania zaangażowania na podstawie aktywności klientów w czasie rzeczywistym, a wszystko to dzieje się na dużą skalę. Najnowsza seria inwestycji umożliwi CleverTap wsparcie większej liczby klientów w realizacji celów utrzymania przez budowę długofalowych relacji z klientami końcowymi” – dodał dyrektor.

Platforma cyklu życia i utrzymania klientów CleverTap wykorzystuje uczenie maszynowe do oferowania kompleksowych usług pozwalających markom na konwersję, angażowanie, utrzymanie i rozbudowywanie baz użytkowników mobilnych. Cieszące się uznaniem rozwiązanie zostało wdrożone przez niektóre z największych organizacji w wielu branżach, a szybkość rozwoju klienteli firmy wzrosła ponad dwukrotnie tylko w ostatnim roku. Każdego dnia na platformie przetwarzanych jest średnio ponad osiem miliardów czynności konsumentów. Firma CleverTap przyczyniła się do generacji ponad 2 miliardów dolarów przychodu przyrostowego przez klientów, a obecnie obejmuje ponad miliard urządzeń i ponad 8000 aplikacji konsumenckich w ponad 100 krajach.

„Na rynku brakuje dziś realistycznych rozwiązań, które dają pożądane wyniki biznesowe w zakresie konwersji, utrzymania i wzrostu mobilnego – skomentował Mohit Bhatnagar, dyrektor zarządzający w funduszu Sequoia Capital India LLP. – CleverTap oferuje rozwiązanie w zakresie ważnego problemu dla marketerów przez zapewnianie platformy utrzymania użytkowników, która może zapewnić wykładniczy wzrost wartości cyklu życia klienta i długoterminowy rozwój” – dodał dyrektor.

Ekspansja międzynarodowa i rozwój produktu będą głównymi obszarami, na których skupi się firma. Fundusze zostaną wykorzystane do rozbudowania zespołów inżynierów, sprzedaży i marketingu w USA, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji. Dzięki temu firma CleverTap będzie mogła umocnić pozycję lidera technologicznego i podnosić świadomość na temat swoich rozwiązań na coraz większą skalę.

Dodatkowe informacje oraz możliwość rezerwacji demonstracji można znaleźć na stronie clevertap.com.

O CleverTap

Firma CleverTap to wiodąca platforma angażowania i utrzymania klientów, która pomaga markom w maksymalizacji wartości cyklu życia klienta. Ponad 8000 marek konsumenckich z całego świata, w tym Vodafone, Star, Sony, Discovery, Fandango LATAM, Carousell i Gojek współpracuje z CleverTap w zakresie zwiększenia zaangażowania i utrzymania klientów, co prowadzi do wzrostu długofalowych przychodów. Firmę CleverTap wspierają wiodące fundusze venture capital, w tym Sequoia India, Tiger Global Management, Accel i Recruit Holdings. Firma ma biura w San Francisco, Seattle, Londynie, Singapurze i Mumbaju. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie clevertap.com lub w serwisach LinkedIn i Twitter.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1010434/CleverTap_Logo.jpg

Źródło: CleverTap

KONTAKT:

Nicole Paleologus

SSPR

tel. 267-589-9165

e-mail: nicolep@sspr.com

-

Charles Orlando

dyrektor komunikacji międzynarodowej

CleverTap

tel. 424-425-4384

e-mail: press@clevertap.com

Źródło informacji: PR Newswire