Finałowa runda turnieju Kinder+Sport Tennis Trophy 2019

2019-10-21, 10:59 aktualizacja : 2019-10-21, 16:26
Kinder+Sport Tennis Trophy 2019
Kinder+Sport Tennis Trophy 2019

MONAKO, 21 października 2019 r. /PRNewswire/ -- Wielki międzynarodowy turniej tenisowy, promujący zasady fair play, wzajemny szacunek i przyjaźń, wszedł w decydującą fazę: ostatnie, decydujące rozgrywki rozegrano w dniach 17-20 października na kortach Monte-Carlo Country Club, gdzie odbywają się prestiżowe mecze w ramach ATP Tour.

Finały tenisowe w Monako stanowiły kulminację międzynarodowej trasy, która ruszyła na początku 2019 roku. W co najmniej 172 rozgrywkach uczestniczyło łącznie 17875 dzieci z 13 krajów, w tym z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Niemiec, Irlandii, Izraela, Włoch, Luksemburga, Malty, Monako, Polski, Ukrainy i Węgier.

Liczba uczestników rośnie z roku na rok, ale idea wydarzenia, które w bieżącym roku zorganizowano po raz trzeci, pozostała ta sama, w pełni wpisując się w misję i filozofię projektu Kinder Joy of moving. Elitarny turniej Tennis Trophy to coś znacznie więcej niż zwykłe zawody sportowe: to wydarzenie promujące takie wartości jak wiara w siebie i innych, integracja, przyjaźń i wzajemny szacunek.

W tegorocznej edycji realizację tych jakże istotnych wartości wspierał wyjątkowy ambasador: chorwacki tenisista Ivan Ljubičić, powszechnie znany jako Ljubo, który niegdyś był numerem 3 w światowym rankingu ATP.

W czterodniowych rozgrywkach finałowych udział wzięło 94 zawodników w wieku od 9 do 12 lat, wyłonionych w rozgrywkach krajowych, którzy zmierzyli się ze sobą na kortach. Mecze rozegrano bez udziału sędziów, a młodzi sportowcy mieli szereg okazji, by cieszyć się sportem i dać z siebie wszystko, jednocześnie stosując się do kodeksu rywalizacji fair play i skupiając się na aspekcie szkoleniowym.

Do wygrania był szereg cennych nagród, w tym Nagroda Fair Play dla młodego tenisisty odznaczającego się wyjątkowo uczciwą postawą i duchem sportowej walki.

Inicjatywę wydarzenia podjęto w 2006 r. we Włoszech w oparciu o format stworzony przez Ritę Grande, byłą włoską mistrzynię tenisa, we współpracy z realizatorami projektu Kinder Joy of Moving, w celu popularyzowania aktywnego stylu życia i krzewienia tej dziedziny sportu. W 2017 r. turniej osiągnął skalę międzynarodową, przyczyniając się do upowszechniania na skalę globalną korzyści płynących z uprawiania sportu i radości z pozostawania w ruchu.

Dalsze informacje dostępne na stronie: KinderJoyofmoving.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1013354/KinderSport_Tennis_Trophy.jpg

Źródło: Kinder Joy of moving; Ferrero

KONTAKT:

Lucia Giampà

e-mail: Lucia.GIAMPA@ferrero.com

Źródło informacji: PR Newswire