Tommy Hilfiger sięga po projektowanie 3D realizując ambitny plan cyfrowej podróży

2019-11-08, 12:54 aktualizacja : 2019-11-08, 13:00
Tommy Hilfiger wprowadza nowe rozwiązania w zakresie nauki i technologii we wszystkich międzynarodowych zespołach projektantów w swojej siedzibie w Amsterdamie planując, by do wiosennej kolekcji 2020 wszystkie ubrania były projektowane w technologii 3D.

Amsterdam - (BUSINESS WIRE) - Należąca do spółki PVH Corp. [NYSE: PVH] marka Tommy Hilfiger ogłasza wprowadzenie technologii projektowania 3D we wszystkich swoich zespołach projektantów w siedzibie firmy w Amsterdamie (Holandia). Kolekcja wiosna 2022 będzie pierwszą kolekcją w całości zaprojektowaną przy użyciu innowacyjnej platformy 3D Tommy Hilfiger. Plan ten wpisuje się w ambitny cel marki, by zdigitalizować wszystkie ogniwa łańcucha wartości.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/20191107005718/en/

“Potencjał projektowania 3D jest nieograniczony; pozwala także na szybszą i bardziej zrównoważoną odpowiedź na potrzeby klientów – powiedział prezes Tommy Hilfiger Global i PVH Europe, Daniel Grieder. - Technologia ta stała się podstawowym narzędziem w projektowaniu naszych kolekcji i ma potencjał, by znacznie przyspieszyć wprowadzenie przez nas produktów na rynek oraz całkowicie wyprzeć tradycyjne fotografowanie produktów. Przewidujemy, że wszystkie koszule męskie z jesiennej kolekcji 2020 będą już w całości opracowane przy pomocy technologii 3D i nie będą wymagały produkcji próbek. Różnice między nimi a historycznymi projektami będą niemal niedostrzegalne. Tak wygląda przyszłość”.

Aby osiągnąć swój cel projektowania w 3D firma Tommy Hilfiger stworzyła inkubator technologiczny STITCH, którego zadaniem jest cyfryzacja praktyk projektowych firmy. Od momentu rozpoczęcia tej cyfrowej podróży przez markę Tommy Hilfiger w 2017 r. zespoły inżynierów oprogramowania, eksperci projektowania 3D i specjaliści ds. transformacji opracowali ekosystem autorskich narzędzi, które pozwalają na całkowicie cyfrowe projektowanie, z cyfrowymi tkaninami, wzorami oraz biblioteką kolorów, narzędziami prezentacji 3D oraz technologiami renderowania. Zamiana tradycyjnego projektowania i produkcji próbek na procesy odbywające się w środowisku wirtualnym pozwala na szybszą realizację zadań i bezproblemową integrację z Digital Showrooms.

Technologia projektowania 3D w przygotowaniu kolekcji ubrań TOMMY HILFIGER jest owocem dwuletnich celowanych prac pilotażowych, które z powodzeniem połączyły platformę projektowania 3D z nowoczesnym Digital Showroom Tommy Hilfiger. Technologia Digital Showroom zrewolucjonizowała metody sprzedaży hurtowej, a obecna zamiana na projektowanie 3D ma za zadanie dalsze rozszerzanie digitalizacji wszystkich ogniw łańcucha wartości Tomy Hilfiger. Jesienią 2020 Tommy Hilfiger wypuści limitowaną kolekcję w całości zaprojektowaną, opracowaną i sprzedawaną drogą elektroniczną. Kolekcja wykorzysta również prezentację i modelowanie produktów na wirtualnych awatarach. Inicjatywa ta jest kolejnym krokiem do wykorzystania pełnego potencjału w ograniczaniu produkcji próbek, oszczędzaniu czasu, wydatków oraz wspieraniu zrównoważonego rozwoju przy pomocy projektowania 3D.

Partnerzy w ponad 50% oddziałów w siedzibach Tommy Hilfiger na całym świcie zostali przeszkoleni w zakresie projektowania 3D przez Akademię STITCH. Technologia działa w 20 grupach produktowych i jej zakres wciąż się rozszerza. W przyszłości wszystkie zespoły produktowe Tommy Hilfiger będą podnosiły swoje kwalifikacje oraz otrzymają przeszkolenie z projektowania 3D – dotyczy to projektantów, wykonawców wzorów, techników zajmujących się dopasowaniem i strukturą produktów, specjalistów ds. rozwoju produktów oraz sprzedawców.

Przyjaciele oraz osoby śledzące markę w mediach społecznościowych mogą dołączyć do dyskusji przy użyciu hasztagów #TommyHilfiger i @TommyHilfiger. 

Tommy Hilfiger 

Tommy Hilfiger to jedna z największych na świecie firm z branży odzieżowej i lifestyle’owej w segmencie premium, która w swoim portfelu posiada takie marki jak TOMMY HILFIGER czy TOMMY JEANS. Zajmuje się głównie projektowaniem i sprzedażą wysokiej jakości odzieży męskiej szytej na miarę, a także odzieży sportowej, kolekcji odzieży i strojów sportowych dla kobiet, ubrań dla dzieci, kolekcji odzieży dżinsowej, bielizny (w tym szlafroków, bielizny nocnej i strojów domowych) oraz obuwia i dodatków. Za pośrednictwem starannie wybranych licencjobiorców Tommy Hilfiger oferuje również uzupełniające produkty lifestyle’owe, takie jak okulary, zegarki, perfumy, kostiumy kąpielowe, skarpetki, małe wyroby skórzane, artykuły gospodarstwa domowego, walizki, plecaki i torby. Linia produktów TOMMY JEANS obejmuje odzież dżinsową i obuwie dla kobiet i mężczyzn, dodatki i perfumy. Towary marki TOMMY HILFIGER i TOMMY JEANS można kupić na całym świecie za pośrednictwem rozbudowanej sieci sklepów detalicznych TOMMY HILFIGER i TOMMY JEANS, w czołowych butikach i domach towarowych, u wybranych sprzedawców internetowych, a także na stronie tommy.com

PVH Corp. 

PVH jest jedną z najbardziej uznanych firm odzieżowych i lifestyle’owych na świecie. Wspieramy marki, które napędzają modę – na dobre. Należą do nich TOMMY HILFIGER, CALVIN KLEIN, Van HeusenIZOD, ARROW, Speedo*Warner’s, Olga i Geoffrey Beene, jak również True & Co., marka odzieży intymnej przeznaczona do sprzedaży online. Wprowadziliśmy na rynek różnorodne produkty pod tymi markami, jak również pod markami własnymi i licencjonowanymi o zasięgu krajowym lub międzynarodowym. PVH posiada ponad 38 000 podmiotów stowarzyszonych w ponad 40 krajach, a jej roczne przychody sięgają blisko 9,7 mld USD. To jest siłą PVH.

*Speedo International Limited udzieliła wieczystej licencji na markę Speedo na obszar Ameryki Północnej i Karaibów. 

Wersja źródłowa informacji w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20191107005718/en/

Źródło: PVH Corp.

KONTAKT

Tommy Hilfiger 

Baptiste Blanc 

Dyrektor ds. komunikacji globalnej i earned media 

e-mail: Baptiste.Blanc@tommy.com 

tel: +31 62904 2334 

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.