XII Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

2019-12-03, 16:57 aktualizacja : 2019-12-03, 16:58
Stowarzyszenie SHOM
Stowarzyszenie SHOM
W niedzielę, 8 grudnia 2018 r. w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 12. edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz organizacji pomagających osobom najbardziej potrzebującym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny jest najważniejszą, coroczną akcją charytatywną organizowaną przez SHOM. Głównym celem stowarzyszenia jest zbiórka funduszy przeznaczonych na pomoc najbardziej potrzebującym, którzy objęci są opieką różnych organizacji działających w Polsce.

W tym roku udział w Kiermaszu weźmie 59 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 25 organizacji charytatywnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta RP, która wraz z Lilią Milenovą, przewodniczącą SHOM dokona ceremonii otwarcia kiermaszu.

„Kierując się naszą wizją wspólnych globalnych doświadczeń z korzyścią dla polskiego społeczeństwa, co roku organizujemy Międzynarodowy Bazar Charytatywny, który jest doskonałą okazją dla członków korpusu dyplomatycznego i ich rodzin do zaangażowania się w lokalne działania. Rozpowszechniając różnorodność kulturową i integrację, mamy nadzieję, że możemy stworzyć wspólną płaszczyznę dla ambasad i polskiego społeczeństwa. Środki zebrane podczas kiermaszu przeznaczamy na finansowanie projektów wspierających osoby najbardziej potrzebujące - dzieci z rodzin mniej zamożnych, osoby starsze, hospicja oraz osoby o specjalnych potrzebach medycznych. Dzięki ciężkiej pracy ambasad oraz hojności sponsorów, darczyńców i odwiedzających kiermasz okazał się prawdziwym sukcesem i stał się obecnie sztandarową działalnością SHOM” – mówi Lilia Milenova, przewodnicząca SHOM.

8 grudnia br. przez kilka godzin w samym centrum Warszawy zgromadzi się niemal cały świat. Na stoiskach narodowych poszczególnych ambasad będzie można nabyć produkty, sprowadzone z najodleglejszych zakątków świata, a w strefie gastronomicznej zasmakować egzotycznych potraw. W specjalnym kąciku dla najmłodszych dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Od wielu lat to wydarzenie przyciąga całe rodziny.

W roku ubiegłym Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny okazał się wielkim sukcesem. Dzięki dużemu zaangażowaniu ponad 50 ambasad, hojności darczyńców i sponsorów, wsparciu wolontariuszy, przedstawicieli organizacji charytatywnych i ponad 45 tys. odwiedzających, SHOM zebrał 541 tys. PLN i pomógł 24 organizacjom charytatywnym w realizacji ich projektów i celów.

„Cieszymy się, że po jedenastu latach Kiermasz przerodził się w jedną z największych i najbardziej oczekiwanych akcji charytatywnych przedświątecznej Warszawy” - mówi Lilia Milenova, przewodnicząca SHOM, małżonka ambasadora Kolumbii.

Organizacja międzynarodowego kiermaszu dobroczynnego jest dla członków SHOM oraz ambasad sposobem na okazanie wdzięczności polskiej społeczności za gościnność i życzliwość, dzięki której czują się częścią polskiej wspólnoty.

KONTAKT:

Ada Krzewicka

Członek Zarządu SHOM

e-mail: Ada.krzewicka@pr-ada.pl

tel. 601 166 201

Źródło informacji: Stowarzyszenie SHOM