Charytatywna inicjatywa graczy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

2019-12-12, 12:48 aktualizacja : 2019-12-12, 12:49
Stream charytatywny
Stream charytatywny
Internetowa 60-godzinna kwesta kolejny raz jednoczy miłośników gier, chcących pomagać potrzebującym.

Piąty rok z rzędu znani gracze, e-sportowcy oraz internetowe osobistości zwierają szyki, aby podczas trwającej 60 godzin transmisji online zebrać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących pomocy. Tym razem zebrane donacje zasilą konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich i zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej.

Godność i braterstwo przede wszystkim

W Polsce mieszka ok. 1,5 miliona osób powyżej 80. roku życia. Połowa z nich żyje samotnie. Wielu nie ma już rodziny ani przyjaciół. Co dwudziesty senior nie ma z kim porozmawiać i w ogóle nie wychodzi z domu. Skazani na samotność tracą sens życia. Dopada ich apatia, brak apetytu oraz strach przed jutrzejszym dniem.

By to zmienić Stowarzyszenie mali bracia Ubogich stworzyło program „TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ”. Do udziału w nim rekrutuje wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza, systematycznie dzwoni i wspiera w trudnych chwilach. Dzięki darczyńcom mali bracia Ubogich dotrą z pomocą do kolejnych osamotnionych seniorów. Samotność dokucza nie tylko od święta. Ona boli każdego dnia. Można to zmienić.

„Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65. roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80. roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością - powiedziała Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. - Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce” - dodała.

Gracze to silna i zjednoczona społeczność

Jest to już piąta kolejna odsłona charytatywnej akcji firmy NVIDIA z pasjonatami gier w rolach głównych, w tym roku we współpracy z marką OMEN. W poprzednim roku uczestnicy wydarzenia kwestowali na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka, a wcześniej przeprowadzano zbiórki dla fundacji DKMS skupiającej potencjalnych dawców szpiku, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei oraz podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce. Dzięki przychylności darczyńców udało się do tej pory zebrać tą drogą niebagatelną kwotę 250 tys. złotych.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze - powiedział Wojciech Łaszczak, brand manager z firmy NVIDIA. - Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze. Napędza nas prosty cel - niesienie pomocy tym którzy jej potrzebują”.

Wielka mobilizacja fanów komputerów i gier wideo

Główna kwesta odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2019 roku podczas 60-godzinnej transmisji internetowej. W jej trakcie ponad 60 zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie znanych graczy e-sportowych oraz osobistości internetowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę na pomoc potrzebującym. Zbiórka jest wspierana przez aukcje internetowe, w których można zlicytować kilka cennych i unikalnych rzeczy związanych z szeroko pojętym gamingiem.

Szczegółowy harmonogram transmisji oraz szczegóły akcji znajdują się na stronie: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/nvidia-charity-stream/

Można na niej również dokonywać wpłat dzięki systemowi płatności PayPal oraz śledzić postępy zbiórki.

Źródło informacji: NVIDIA Polska