Wyniki XIV edycji Rankingu Banków PZFD

2020-01-08, 09:06 aktualizacja : 2020-01-08, 09:07
Ranking Banków PZFD - logo
Ranking Banków PZFD - logo
Polski Związek Firm Deweloperskich już po raz czternasty przeprowadził Ranking Banków, którego celem było sprawdzenie jak inwestorzy oceniają współpracę na linii bank – deweloper przy finansowaniu inwestycji mieszkaniowych.

W tym roku po raz pierwszy w plebiscycie wzięli udział także deweloperzy niezrzeszeni w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Łącznie oceniono banki ponad 180 razy.

Deweloperzy oceniali jakość współpracy z bankami kredytującymi ich działalność i prowadzącymi mieszkaniowe rachunki powiernicze, biorąc pod uwagę takie aspekty jak korzystność warunków umowy, szybkość rozpatrywania wniosków, elastyczność banku w trakcie procesu kredytowania czy zgodność wstępnych deklaracji z faktycznymi procedurami.

Wyniki XIV edycji Rankingu Banków:

I miejsce: Getin Noble Bank – 125,6 pkt/150 możliwych (laureat XIII edycji),
 
II miejsce: Bank Millenium – 122,67 pkt/150 możliwych (powracający na podium po 2 latach nieobecności),

III miejsce: PKO Bank Polski – 116,2 pkt/150 możliwych (utrzymujący się na podium drugi rok z rzędu).

Kolejne miejsca zajęły:

- Santander Bank Polska,
 
- mBank,

- Bank Polskiej Spółdzielczości,

- Bank Pekao,

- Alior Bank.

„Ranking Banków to przede wszystkim przydatne narzędzie dla banków, chcących skutecznie współpracować z deweloperami i udoskonalać swoją ofertę, stając się równocześnie bardziej konkurencyjnymi, ale także i źródło informacji o bankach dla firm deweloperskich” - wyjaśnia Mateusz Stachewicz, prowadzący XIV edycję Rankingu Banków.

Po raz pierwszy, pilotażowo zbadano także współpracę przy inwestycjach biurowych, hotelowych oraz powierzchniach handlowych (jeszcze bez uwzględniania w wynikach). Zebrane dane posłużą w kolejnych latach do szczegółowej analizy rozwoju finansowania wszystkich gałęzi rynku deweloperskiego.

Deweloperom dziękujemy za przyznane oceny w XIV edycji Rankingu Banków, a wszystkim bankom życzymy jeszcze wyższych wyników w następnych edycjach.

Szczegółowe wyniki i miejsca, cele i sposób przeprowadzenia rankingu oraz zasady punktacji i warunki poszczególnych kategorii dostępne w prezentacji podsumowującej XIV edycję Rankingu Banków.

Więcej informacji nt. Rankingu Banków znajdziecie Państwo na stronie Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich

Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich