Polska weźmie udział w ogólnoświatowym finale organizowanego przez Roca wyzwania projektowego Master Design Challenge

2020-01-16, 10:47
- Zwycięzcy drugiej polskiej edycji wezmą udział w wielkim ogólnoświatowym finale w Barcelonie - mieście wyznaczającym trendy w sektorze projektowym.

- Działania, które zostaną zrealizowane w ramach konkursu wpisują się w Cele Zrównoważonego Rozwoju ustanowione przez ONZ.

BARCELONA, Hiszpania, 15 stycznia 2020 r. /PRNewswire/ -- Aryna Muha i Wioleta Petynia z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, zwyciężczynie drugiej polskiej edycji wyzwania projektowego Roca One Day Design Challenge, pojadą do Barcelony - miasta wyznaczającego trendy w sektorze projektowym, aby w dniach 20-22 stycznia wziąć udział w pierwszej edycji konkursu Master Design Challenge, wspólnie ze zwycięzcami wszystkich edycji krajowych, które przeprowadzono w 2019 r. na całym świecie.

W rundzie finałowej młodzi projektanci podejmą wyzwanie dowiedzenia swoich umiejętności projektowych. Spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca. Wydarzenie zostanie zrealizowane we współpracy z BCD (Barcelona Centre de Disseny) oraz We Are Water Foundation.

Wszystkie działania skupią się na innowacji, kreatywności, projektowaniu i zrównoważonym rozwoju, wpisując się w Cele Zrównoważonego Rozwoju ustanowione przez ONZ dla zapewnienia nam wszystkim lepszej przyszłości.

Prace konkursowe przedstawicieli 12 krajów, którzy wezmą udział w rundzie finałowej, będą oceniane przez międzynarodowe jury w składzie: João Bessa, projektant i założyciel BESSA; Josep Congost, dyrektor ds. projektu i innowacji w Roca; Kenneth Koh, założyciel Quarters Architects; Isabel Pintado, dyrektor regionalny w Wilson Associates; Vladimir Pirozhkov, prezes ośrodka projektów przemysłowych i innowacji Astra Rossa; Isabel Roig, dyrektor generalny BCD; oraz Xavier Torras, dyrektor ds. komunikacji marki w Roca.

Zwycięzca będzie mieć szansę odbycia szkolenia w prestiżowej Szkole Projektu i Architektury Boisbuchet w Lessac we Francji, a także otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. euro i monitor BenQ do tworzenia projektów graficznych o wartości 1190 euro.

Roca, wiodąca marka produktów przeznaczonych do łazienek, organizuje tego typu inicjatywy, aby pozwolić zaistnieć młodym talentom. Wyzwanie projektowe Roca One Day Design Challenge zostało zorganizowane po raz pierwszy w 2012 r., a w następnych latach do konkursu dołączały kolejne kraje. W ramach konkursu młodzi studenci architektury i projektu podejmą wyzwanie stworzenia w ciągu zaledwie jednego dnia oryginalnych i innowacyjnych produktów przeznaczonych do łazienek.

Źródło: Roca

Źródło informacji: PR Newswire