ARP: inwestycja w halę produkcyjną przy ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli zakończona

2020-01-16, 13:30 aktualizacja : 2020-01-16, 13:34
ARP S.A./Hala produkcyjno-magazynowa prz ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli
ARP S.A./Hala produkcyjno-magazynowa prz ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oddaje do użytku przedsiębiorców halę produkcyjno-magazynową w Stalowej Woli. Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m2, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych. Wykonawcą inwestycji wartej ponad 24 mln zł była firma Mirbud S.A. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy związane z komercjalizacją obiektu.

W wybudowanym obiekcie blisko 10 tys. m2 przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m2, 3 tys. m2 i 2 tys. m2. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m2. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 ha działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

„Nasze zaangażowanie w Stalowej Woli ma kompleksowy charakter. Jesteśmy związani z tym rejonem nie tylko przez obszar inwestycyjny podstrefy Stalowa Wola należącej do tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej, ale także przez projekty realizowane we współpracy z miastem. Dobrym przykładem jest Program Fabryka. W jego ramach wspólnie utworzyliśmy spółkę, dzięki której w przyszłości przy ulicy Jana Pawła II powstanie nowoczesne centrum usług biznesowych - powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - W tym mieście jest duży potencjał, a tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego są ciągle żywe. Pewnie dlatego projekt przy ulicy Kasprzyckiego udało się zakończyć wcześniej niż zakładał to harmonogram” – dodał Kolczyński.

Wykonawcą budynku przy ulicy Kasprzyckiego jest firma Mirbud S.A. Hala produkcyjna została wyposażona m.in. w instalacje przeciwpożarową, kontroli obciążenia dachu i podgrzewane podjazdy dokowe.

„Cieszymy się, że jako całkowicie polska firma budowlana mogliśmy wnieść swój wkład w rozwój infrastruktury regionu o tak bogatych tradycjach przemysłowych jak Stalowa Wola i okręg tarnobrzeski. MIRBUD S.A. posiada bogate doświadczenie w budowie obiektów przemysłowych, między innymi dzięki temu budowę udało się zakończyć przed czasem – mówi Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu. - To bardzo nowoczesny obiekt, przystosowany do obsługi ciężkich maszyn produkcyjnych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób” – dodaje Mirgos.

Oddanie obiektu do użytku i odsłonięcie tablicy pamiątkowej odbyło się przy udziale prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podczas wizyty w Stalowej Woli prezydent zainaugurował również Polską Wystawę Gospodarczą zatytułowaną „Od COP do Gospodarki 4.0”, która odbyła się w nowopowstałej hali ARP S.A. Wzięło w niej udział prawie 70 firm z kraju, działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Przedsiębiorcy działający na zezwoleniach wydanych przez ARP S.A. ponieśli tu nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 1, 22 mld złotych, przy łącznym zatrudnieniu sięgającym ponad 8 tysięcy osób. W październiku ub.r. ARP S.A. podpisała także list intencyjny z samorządem miasta w ramach Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Projekt rozpoczął się w Radomiu. Porozumienia podpisano także w Mielcu, Zamościu i Tarnobrzegu.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: powstałą w 1995 roku SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Przez 25 lat istnienia specjalnych stref ekonomicznych ARP S.A. wydała w nich łącznie niemal 850 zezwoleń na działalność gospodarczą, z czego ok. 3/4 dla polskich firm. Zezwolenia te przełożyły się na ponad 20 mld zł zobowiązań inwestycyjnych i utworzenie ok. 65 tys. miejsc pracy. Do 2026 roku nowy model Polskiej Strefy Inwestycji będzie działał równolegle z dotychczasowymi Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

ARP S.A. to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE EURO-PARK MIELEC oraz TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Przemysłu